Zamknij
REKLAMA

Tymczasowy areszt dla 29-latka. Kradł wszystko, co można spieniężyć

11:28, 07.09.2021 | Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków
Skomentuj fot. depositphotos
REKLAMA

Policjanci z trzcianeckiego komisariatu zatrzymali 29-latka podejrzanego o włamania i kradzieże na terenie gminy Trzcianka. W jego zainteresowaniu były m.in. elektronarzędzia, narzędzia, biżuteria oraz elementy aluminiowe.

29-letni mieszkaniec gminy Trzcianka wpadł w ręce mundurowych w nocy 31 sierpnia br., kiedy wracał z łupem do swojego domu. Podczas przeszukania jego samochodu policjanci znaleźli 150 kg złomu aluminiowego. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony jednego z zakładów produkcyjnych oszacował na tysiąc złotych. Zaraz po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jest on doskonale znany miejscowym stróżom prawa z wcześniejszych przestępstw, za które odbywał już karę pozbawienia wolności. Ostatnio w czerwcu br. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie gminy Trzcianka.

W trakcie przeprowadzanych czynności funkcjonariusze potwierdzili jego udział jeszcze w innych kradzieżach i włamaniach, do których doszło na terenie gminy w okresie od maja do lipca tego roku. Lista skradzionych przez niego przedmiotów jest długa i bardzo interesująca. Podejrzany kradł wszystko, co mógł później sprzedać - m.in. kosiarki, piły spalinowe, biżuterię, spawarkę, klucze, betoniarkę, torebki skórzane, akumulator samochodowy, słupki ogrodzeniowe oraz elementy aluminiowe. Policjanci odzyskali znaczną część tych przedmiotów i zwrócili je właścicielom.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 8 zarzutów - kradzieży i kradzieży z włamaniem. Straty, jakie spowodował swoim przestępczym procederem, oszacowano łącznie na blisko 40 tys. złotych.

1 września br. Sąd Rejonowy w Trzciance przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów, i zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Grozi mu kara do 15 lat więzienia, ponieważ będzie odpowiadał jako recydywista.

(Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%