Zamknij
REKLAMA

Schował się przed policjantami w aucie kolegi

11:15, 10.10.2021 | KPP Czarnków
Skomentuj
REKLAMA

W ręce czarnkowskich policjantów wpadł mężczyzna, który w stanie nietrzeźwości i z zakazem sądowym kierował samochodem osobowym. Poruszając się środkiem lub lewą stroną jezdni, stwarzał zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg.

Do zdarzenia doszło w Połajewie. Kierowca samochodu osobowego zauważył niepokojące zachowanie innego kierowcy. Jadący przed nim citroen poruszał się całą szerokością jezdni. Nie trzymał się prawej strony. Jechał środkiem, a nawet lewym pasem, stwarzając zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Świadek zaniepokojony tą sytuacją zadzwonił na numer alarmowy 112. Sam próbował zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę, lecz ten - wyznając, że jest "wczorajszy" - odjechał.

Po kilkudziesięciu minutach policjant z czarnkowskiej drogówki zauważył poszukiwany pojazd i mężczyznę, który próbował nim odjechać. Podczas sprawdzania okazało się, że jednak nie odpowiada on rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Mężczyzna wyjaśnił funkcjonariuszom, że tylko pomaga koledze, którego auto uległo awarii. Niestety nie potrafił wyjaśnić, gdzie jest jego znajomy, ale wskazał miejsce zaparkowania pojazdu, którym sam przyjechał. Kiedy policjanci otworzyli jego samochód natychmiast zauważyli poszukiwanego mężczyznę schowanego za przednimi fotelami. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna oświadczył, że uciekł i schował się w aucie kolegi, bo obawiał się konsekwencji prawnych. Ponadto policjanci ustalili, że 29-latek posiada sądowy zakaz prowadzania pojazdów obowiązujący do 2024 roku.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%