Zamknij
REKLAMA

Akcja NURD - policjanci ujawnili 44 wykroczenia

14:28, 05.08.2019 | Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków
REKLAMA
Skomentuj

W weekend policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "NURD". Pod lupę wzięli zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Ujawniono łącznie 44 wykroczenia dotyczące nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Przez dwa dni policjanci z czarnkowskiej drogówki prowadzili działania "NURD" ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze dyscyplinowali zarówno kierujących pojazdami silnikowymi, którzy wyprzedzali na przejściu dla pieszych, omijali inne pojazdy, które zatrzymywały się by ustąpić pierwszeństwo pieszym, ale też samych pieszych, którzy przechodzili jezdnię w miejscach niedozwolonych lub pokonywali przejście na czerwonym świetle.

Stróże prawa w trakcie prowadzonych działań ujawnili 44 wykroczenia, w tym 6 popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych i 38 popełnionych przez pieszych. Mundurowi skontrolowali 31 pojazdów, sprawdzili stan trzeźwości 31 kierowców, zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 3 dowody rejestracyjne.

Ponadto funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu drogowego, jak tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.

REKLAMA
(Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktyct.pl | Prawa zastrzeżone