Zamknij
REKLAMA

Włamywacz-recydywista w rękach policji

11:08, 28.08.2019 | Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków
REKLAMA
Skomentuj

Kryminalni z czarnkowskiej komendy zatrzymali 44-latka, podejrzanego o kradzieże z włamaniem i usiłowanie włamań do budynków na terenie ogródków piwnych.

Funkcjonariusze zostali powiadomieni, że w nocy z 13 na 14 sierpnia br. na terenie ogródków piwnych doszło do popełnienia przestępstw. Nieznany sprawca najpierw próbował włamać się do jednego ze znajdujących się tam budynków, a kiedy mu się nie udało postanowił okraść sąsiedni lokal. Poprzez podważenie drewnianej okiennicy budynku dostał się do jego wnętrza, po czym następnie ukradł drobne pieniądze i napoje. Pokrzywdzona wyceniła straty na kilkaset złotych.

Kryminalni natychmiast przystąpili do szukania włamywacza. 22 sierpnia br. zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Czarnków. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że podejrzany w czerwcu br. dwukrotnie włamywał się do tych samych budynków na terenie ogródków piwnych. Jednak za pierwszym razem skończyło się na usiłowaniu, natomiast za drugim zdołał podważyć okiennicę, wejść do środka i ukraść z kasy 2500 złotych.

W miniony piątek 44-latek usłyszał cztery zarzuty. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia.

Włamywacz znany jest czarnkowskim kryminalnym. To nie pierwszy przypadek, kiedy został przez nich zatrzymany. Był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał karę pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia, lecz kara 44-latka będzie większa, bowiem działał on w warunkach tzw. recydywy.

(Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktyct.pl | Prawa zastrzeżone