Zamknij
REKLAMA

Oszukał rolnika na 415 tysięcy złotych

08:35, 22.09.2019 | KPP Czarnków
Skomentuj
REKLAMA

Dwaj mężczyźni w wieku 32 i 37 lat wpadli w ręce czarnkowskich mundurowych po tym, jak oszukali rolnika przy zakupie pojazdów rolniczych.

W czerwcu br. do policjantów z czarnkowskiej komendy zgłosił się rolnik z gminy Połajewo, informując że został oszukany na kwotę ponad 415 tys. złotych. Z ustaleń śledczych wynikało, że podejrzany 32-letni mieszkaniec powiatu obornickiego, będąc współwłaścicielem firmy zajmującej się sprzedażą, zaproponował rolnikowi zakup przyczepy rolniczej. Pokrzywdzony wpłacił zadatek w wysokości 37 tys. złotych, lecz nie otrzymał ani zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy.

Podejrzany nie poprzestał na tym oszustwie i wykorzystując zaufanie gospodarza wymyślił kolejne. Tym razem zaoferował pokrzywdzonemu kombajn i ciągnik rolniczy za kwotę ponad 378 tys. złotych. Rolnik zgodził się na zaproponowane warunki i wraz z mężczyzną udał się do komornika, u którego podpisał umowę kupna-sprzedaży, a następnie przelał całą kwotę na wskazane konto. Po umówionym terminie pokrzywdzony nie otrzymał jednak zakupionych pojazdów.

Mundurowi w trakcie prowadzonego śledztwa ustalili, że komornik okazał się oszustem wynajętym przez 32-latka - był to 37-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego.

Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie kilka dni temu oszustów i przedstawienie im zarzutów. Mężczyźni złożyli obszerne wyjaśnienia i przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA