Zamknij
REKLAMA

Policjantki rozmawiały z seniorami w ZUS-ie

08:20, 04.10.2019 | Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków
Skomentuj
fot. KPP Czarnków
REKLAMA

Po raz kolejny policjantki z czarnkowskiej komendy odwiedziły Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Czarnkowie.

W ramach podpisanego w ubiegłym roku "Porozumienia o współpracy w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli", funkcjonariuszki rozmawiały z przebywającymi w urzędzie seniorami o bezpieczeństwie. Z kolei osoby starsze dzieliły się z policjantkami swoimi spostrzeżeniami i problemami z jakimi borykają się na co dzień.

Policjantki wyjaśniały seniorom sposoby działania różnego rodzaju oszustów oraz złodziei kieszonkowych. Każdy zainteresowany omawianą tematyką, dowiedział się na czym polega wyłudzanie pieniędzy ,,na wnuczka”, ,,na policjanta" czy ,,na pracownika ZUS". Mówiono też o tym, jak należy się zachować w sytuacjach, gdy do mieszkania usiłują wejść nieznane osoby podające się za pracowników różnych instytucji lub usiłujące sprzedawać towar po „okazyjnych" cenach.

Nie zabrakło również informacji dotyczących ,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji ,,Moja Komenda". W związku z ogólnopolską akcją policyjną ,,Dzień Odblasków" funkcjonariuszki przypominały o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także wręczyły odblaskowe opaski.

Karolina Górzna-Kustra

 

(Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA