Zamknij
REKLAMA

Do kropielnicy wlali alkohol, a przed wejściem do kaplicy oddali mocz

12:09, 23.06.2020 | KPP Czarnków
Skomentuj
REKLAMA

Dwaj 20-latkowie usłyszeli zarzut znieważenia przedmiotu czci religijnej oraz miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych w jednym z wieleńskich kościołów.

W miniony czwartek około godziny 19.30 dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obrazie uczuć religijnych, do którego doszło w jednym z wieleńskich kościołów. Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie z księdzem ustalili, że nieznani sprawcy w kaplicy kościoła palili papierosy, pozostawiając popiół na klęcznikach oraz niedopałki. Do kropielnicy wlali alkohol, a na podłogę przed wejściem na chór oraz przed wejściem do kaplicy oddali mocz. Mężczyźni znieważyli również krzyż misyjny znajdujący się przed kościołem, przy którym załatwili potrzebę fizjologiczną.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Mając informacje na temat rysopisów sprawców w ciągu kilku godzin ustalili ich tożsamość. Okazali się nimi dwaj 20-latkowie z Wielenia. Mężczyźni zostali zatrzymani w piątek rano i przewiezieni do wieleńskiego komisariatu, gdzie usłyszeli zarzuty.

Podczas przesłuchania przyznali się do popełnienia przestępstwa. Tłumaczyli swoje zachowanie zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

Teraz grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA