Zamknij
REKLAMA

Została oszukana przez fałszywego policjanta

14:31, 14.08.2020 | KPP Czarnków
Skomentuj
REKLAMA

41 tysięcy złotych straciła 50-letnia mieszkanka gminy Czarnków po tym, jak przekazała pieniądze nieznajomemu mężczyźnie.Kobieta przekonana była, że gotówka potrzebna jest jej córce, aby uniknęła więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego.

Z relacji pokrzywdzonej wynika, że na jej telefon zadzwonił fałszywy policjant, przedstawiając nieprawdziwe informacje o rzekomym wypadku drogowym, jaki miała spowodować córka kobiety. Następnie sprawca poinformował o konieczności przekazania pieniędzy, aby rzekoma córka mogła uniknąć aresztu. Sposób prowadzenia rozmowy był na tyle przekonujący, że 50-latka uwierzyła w opowieść. Chwilę po zakończonej rozmowie udała się we wskazane miejsce, gdzie zjawił się mężczyzna, któremu przekazała pieniądze w kwocie 41 tys. złotych. Była przekonana, że pomaga córce, jednak po kilku godzinach po rozmowie z córką kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Policja poszukuje sprawców i po raz kolejny apeluje do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Przestrzega przed łatwowiernością w przypadku podobnych telefonów. Każdą taką informację należy zweryfikować, a szczególnie wtedy, gdy rozmówca prosi nas o pieniądze.

(KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA