Zamknij
REKLAMA

Robił zakupy płacąc znalezioną kartą płatniczą

08:26, 15.08.2020 | Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków
Skomentuj
REKLAMA

46-letni mieszkaniec gminy Drawsko wpadł w ręce krzyskich kryminalnych po tym, jak przywłaszczył portfel z dokumentami, gotówką oraz kartą płatniczą.

Policjanci z komisariatu w Krzyżu Wlkp. zostali powiadomieni o przywłaszczeniu przez nieznanego sprawcę portfela wraz z dokumentami, gotówką oraz kartą płatniczą. Zgłaszający przekazał mundurowym informację, że jego kartą ktoś już płacił za zakupy w sklepach na terenie gminy Drawsko. W sumie straty oszacował na kwotę około 800 złotych.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie sprawcy jeszcze tego samego dnia. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec gminy Drawsko. Mężczyzna jest doskonale znany miejscowym stróżom prawa, był już notowany za kradzieże i włamania.

Podczas przesłuchania zatrzymany wyjaśnił, że przed jednym ze sklepów znalazł portfel i wyjął z niego kartę. Później posługiwał się nią jak własną, robiąc dwukrotnie zakupy. Za trzecim razem nie miał tyle szczęścia, bo właściciel zablokował kartę. Wówczas za alkohol i papierosy zapłacił przywłaszczoną gotówką. Policjanci odzyskali część pieniędzy, kartę oraz portfel z dokumentami, który sprawca ukrył w zaroślach.

Teraz 46-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA