Zamknij
REKLAMA

Jechał samochodem z 2,5 promilami alkoholu

13:26, 08.10.2020 | Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków
Skomentuj
REKLAMA

Trzcianeccy dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dzielnicowi z trzcianeckiego komisariatu pełniąc służbę na teren miasta usłyszeli nagle pisk opon, dobiegający z ulicy Sikorskiego, w pobliżu przejazdu kolejowego. Natychmiast udali się we wskazane miejsce, aby sprawdzić czy nie doszło do zdarzenia drogowego i czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Szybko okazało się, że kierowca fiata, 49-letni mieszkaniec gminy Trzcianka, w ostatniej chwili zatrzymał się przed poprzedzającym go pojazdem, kiedy opuszczane były rogatki.

W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli woń alkoholu, a kiedy sprawdzili jego dane okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony do kwietnia 2023 roku. Badanie alkomatem wykazało u 49-latka ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego. Za popełnione przestępstwa grozi mu do kilku lat pozbawienia wolności.

(Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA