Zamknij

Awaryjne uruchamianie samochodu- jak się zachować

09:47, 06.02.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:47, 06.02.2020

Każdy kierowca chociaż raz w życiu miał problemy z samochodem. Niedziałająca żarówka, przebita opona, rozładowany akumulator to najczęstsze przyczyny awarii. Jednak co zrobić, gdy wszystko działa prawidłowo, ale kluczyki zatrzasnąłeś w samochodzie i nie możesz go otworzyć? Sprawdź jak najlepiej sobie z tym poradzić i nie uszkodzić samochodu.

Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie to nie problem w dzisiejszych czasach. Firmy świadczące usługi pomocy drogowej zapewniają pomoc w awaryjnym otwieraniu samochodu. Wystarczy, że zadzwonisz po pomoc drogową i powiesz:

  • gdzie aktualnie przebywasz;
  • jaki posiadasz model samochodu;
  • z jaką awarią masz do czynienia.

Dzięki temu fachowcy będą mogli wziąć odpowiedni sprzęt i szybko przybyć na miejsce i pomóc w usunięciu awarii.

Awaryjne otwieranie samochodu- kiedy jest potrzebne

Istnieje wiele różnych przyczyn kiedy potrzebne jest wykonanie usługi awaryjnego otwierania samochodu:

  • zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie. Rutyna, pośpiech i roztargnienie mogą spowodować, że zatrzaśniemy kluczyki w samochodzie. Duża liczba nowych samochodów posiada automatyczne zamykanie zamków co uniemożliwia otwarcie pojazdu bez użycia kluczyków. Jest to najczęstsza przyczyna, gdy wzywa się pomoc drogową.
  • uszkodzony klucz lub zamek. Są one w ciągłej eksploatacji i ulegają zniszczeniu. Im starszy samochód tym prawdopodobieństwo awarii zamka wzrasta. Jeśli otwarcie samochodu za pomocą pilota staje się niemożliwe należy użyć jednej z metod awaryjnego otwierania samochodu.
  • kradzież kluczyków. Jest to bardzo stresująca sytuacja dla każdego kierowcy. W takiej sytuacji należy otworzyć samochód i niezwłocznie wymienić z nim zamki oraz stacyjkę, aby uniknąć także kradzieży pojazdu.

Każda firma oferująca pomoc drogową świadczy także usługę awaryjnego otwierania samochodu.

Jeśli zatrzaśniesz kluczyki w aucie- nie panikuj. Wezwij pomoc drogową, a jej pracownicy pomogą Ci otworzyć samochód

Jak awaryjnie otworzyć samochód

Pierwszą myślą większości kierowców jest wybicie szyby, aby dostać się do wnętrza pojazdu. Jednak nie jest to najlepszy pomysł, gdyż nie powinno się poruszać samochodem z uszkodzoną szybą. Istnieją dwie główne metody awaryjnego otwierania samochodu wykorzystywane przez pracowników pomocy drogowej.

Awaryjne otwieranie pojazdów- jakie narzędzia użyć

Metoda ta nazywana jest również metodą złodziejską. Wykorzystywana jest także przez złodziei, którzy kradną samochody lub ich części. Metoda ta jest bezinwazyjna jeśli wykonywana jest przez wykwalifikowanego pracownika pomocy drogowej. Do otwierania samochodu używa on narzędzi ślusarskich. Nie naraża nas tym samym na uszkodzenie pojazdu, zamka lub uszczelki w drzwiach. W zależności od tego jaki rodzaj samochodu posiadasz, koszt usługi awaryjnego otwierania samochodu może wahać się nawet do kilkuset złotych.

O wiele trudniejsze i wymagające większego doświadczenia oraz precyzji jest otwieranie drzwi z ryglowanym zamkiem. Zamek tego typu posiada podwójne zabezpieczenie. Koszt otworzenia zamka ryglowanego będzie wyższy niż zwykłego zamka w samochodzie.

Samochód można również otworzyć za pomocą przyssawki oraz poduszki hydraulicznej. Przyssawkę montuje się na drzwiach i za jej pomocą delikatnie odciąga drzwi, aby pomiędzy nie a pozostałą część samochodu włożyć poduszkę hydrauliczną. Poduszkę pompuje się, aby wytworzyć większą szczelinę dzięki czemu można włożyć haczyk do samochodu i otworzyć pojazd od środka lub wyjąć kluczyki. Ta czynność wymaga od pracownika pomocy drogowej dużej sprawności manualnej i cierpliwości.

Metoda ta powinna być używana tylko przez wykwalifikowanego pracownika pomocy drogowej. Pozwala to uniknąć uszkodzeń szyby, drzwi, karoserii i zamka. Warto wezwać pomoc drogową, której profesjonalne wykonanie usługi nie narazi Cię na dodatkowe koszty naprawy samochodu.

Gdy samochód zostanie otwarty możesz kontynuować dalszą jazdę

Koszt awaryjnego otwierania auta

Każdy samochód posiada swój unikalny rodzaj zamka, którego nie można otworzyć innym kluczem. Każdy pracownik pomocy drogowej potrafi sprawnie i z pełnym profesjonalizmem otworzyć zamknięty pojazd. Koszt otwierania samochodu uzależniony jest od:

  • marki samochodu
  • rodzaju zamka w drzwiach

Koszt otworzenia drzwi z zamkiem ryglowanym jest znacznie wyższy niż z zamkiem, który można otworzyć od środka. Może wahać się on od 100 złotych do nawet 600 złotych. Jednak koszty te są znacznie mniejsze niż koszty naprawy samochodu lub wymiany stłuczonej szyby.

Pamiętaj także o tym, że większość firm ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie usługę awaryjnego otwierania samochodu. Jeśli w swoim pakiecie posiadasz taką usługę nie będziesz musiał martwić się kosztami.

Jeśli wybierasz się w dalszą podróż warto zabrać ze sobą kluczyki zapasowe

Kradzież kluczyków i wymiana zamka

Kradzież kluczy może zdarzyć się każdemu kierowcy. Jest to niebezpieczna sytuacja zagrażająca zdrowiu lub nawet życiu człowieka. Niestety może przez to dojść także do kradzieży auta. Aby odpowiednio się przed tym zabezpieczyć warto wezwać pomoc drogową, która nie tylko otworzy samochód, ale także wymieni zamek i stacyjkę pojazdu. Dzięki temu uniemożliwi złodziejowi kradzież samochodu.

Jeśli obawiasz się, że uszkodzisz samochód podczas próby samodzielnego otwierania bez kluczyków, wezwij pomoc drogową i nie martw się o auto. Fachowcy w sprawny i szybki sposób otworzą pojazd nie zostawiając żadnych uszkodzeń.

Artykuł napisany przy współpracy z firmą Fast- Trans z Poznania, zajmującą się autopomocą, transportem aut oraz wynajęciem auta zastępczego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%