Zamknij
REKLAMA

Zamiast programu 500+ będzie 500++

10:17, 18.06.2019 | fct
REKLAMA
Skomentuj

Już nie 500+ a 500++. Zmiany w popularnym programie rządowym zapowiedział poseł Marcin Porzucek. Od 1 lipca 2019 roku świadczenie Rodzina 500+ będzie przysługiwało na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochodu uzyskiwane przez rodzinę.

- 500++ to bardzo ważna zmiana i realizacja naszego zobowiązania, chodzi o 500 zł dla każdego dziecka - ocenił podczas konferencji prasowej poseł Marcin Porzucek. I wyliczył: - Do rodzin z Piły trafi kolejne 30 mln zł rocznie, będzie to więc 70 mln zł rocznie dla pilskich rodzin. Tyle samo, a więc kolejne 70 mln zł rocznie, trafi do rodzin z pozostałych gmin powiatu pilskiego. Dzięki programowi niemal do zera uporano się z ubóstwem wśród dzieci. Wielu rodzinom program pomógł stanąć na nogi, a dzieci mogły wyjechać na upragnione wakacje. Od 1 lipca będzie można składać wnioski elektronicznie, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną. Jak zapewnia pilski poseł procedury przyznawania świadczeń wraz z nowelizacją ustawy zostały uproszczone.

- W Polsce dobrze się dzieje, jesteśmy absolutnym liderem w Europie jeśli chodzi o rozwój. Chcemy, aby wraz z rozwoje naszego kraju, coraz zamożniejsze stawały się polskie rodziny, dlatego realizujemy wiele programów prorodzinnych. Wydatki na rodzinę nigdy nie będą zmarnowanymi pieniędzmi - stwierdził poseł Porzucek.

500++ to nie wszystko. Pilski parlamentarzysta przypomniał też o innym programie rządu Prawa i Sprawiedliwości: Dobry Start, czyli Wyprawka 300+. Chodzi o dodatkowe środki dla dziecka rozpoczynającego nowy rok szkolny. 300 zł na książki, przybory szkolne czy ubranka dla wielu rodzin jest ważnym wsparciem domowego budżetu. To programy, których wcześniej w Polsce nie było.

(fct)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktyct.pl | Prawa zastrzeżone