Jak informuje WP, w pierwszą sierpniową niedzielę w wielu parafiach w Polsce będzie można bez rejestracji przyjąć dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Fot. Pixabay.com
Akcja szczepień kontynuowana będzie teraz m.in. w kościołach. Okazuje się jednak, że nie we wszystkich. Proboszcz jednej z parafii się na to nie zgodził. Dlaczego?
Ogólnopolskie media mówią o tym od kilku dni. Akcja szczepień zwolniła, więc gminy sięgają po różne środki, by zachęcić mieszkańców do przyjęcia szczepionki. Zwraca na to uwagę również rząd.
- Wiem, że niektórzy czekają na powrót z wakacji, na to co będzie pod koniec sierpnia. Otóż pod koniec sierpnia może niestety ta czwarta fala już nadejść. Nie czekajmy na nią, lepiej przystąpmy do zaszczepienia się, do programu szczepień
- mówił na ostatniej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.
Akcję szczepień planuje się przenieść więc także do kościołów. Jak informuje WP, w pierwszą sierpniową niedzielę w wielu parafiach w Polsce będzie można bez rejestracji przyjąć dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.
- Na Mazowszu punkty szczepień w niedzielę otworzą się między innymi w parafiach rzymskokatolickich w Zbuczynie i Wiśniewie oraz w Łopacinie. Medycy czekać będą na kandydatów do szczepienia także w parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Klukowie oraz w Staroźrebach, w kościele pw. św. Onufrego. W akcji szczepień uczestniczą także parafie w Gozdowie, w Łęgu Starościńskim, Lipnikach, Jastrzębiu i Głowaczowie - dodają dziennikarze Wirtualnej Polski.
Okazuje się jednak, że tak nie będzie wszędzie. Jeden z księży w Gromnikach w powiecie tarnowskim nie zgodził się na szczepienie w jego parafii.
- Jak czytamy na portalu temi.pl, w związku z tym wyznaczony przez wojewodę małopolskiego, który nadzoruje akcję szczepień, Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie, przeprowadzi ją w pobliskim Gminnym Ośrodku Kultury - kończą artykuł dziennikarze.
Ksiądz nie uzasadnił jednak, dlaczego się nie zgadza.
Burmistrz utraciła zaufanie. Wiceburmistrz odwołana
No cóż Pani Moniko, majonez to majonez, wszystko jedno jaki. Pamięta Pani? Bo to są Pani słowa. Ja pamiętam i nie zapomnę, ale kto by pomyślał, że to co paręnaście lat temu wysłała Pani w eter, wróci do Pani jeszcze za tego żywota.
Lgd
09:08, 2026-03-02
Paweł Ziopaja do burmistrz Kubiak: Pani jest kłamczuchą
Coraz większe jaja 😮
WW
18:12, 2026-03-01
Jechał pijany. Nigdy nie miał prawa jazdy
Co za młot!
😡
11:10, 2026-01-29
Samorządy apelują o przyjazne dla środowiska obchody
Strasznie jarmarcznie zrobiło się na polskich cmentarzach. Tyle syfu nie widziałam jeszcze nigdzie na świecie. W Izraelu - kamyczki na nagrobku, w USA kwiaty. Najbardziej mi się spodobał znicz ziemny - taki, który po wszsytkim rozgniatasz butem na trawniku i ślad po nim nie zostaje. Takie coś daje szansę na zachowanie tej pięknej polskij tradycji bez szkody dla środowiska.
Znicz ziemny
18:58, 2026-01-08
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktyct.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz