Zamknij
REKLAMA

Znamy najpopularniejsze imiona w 2021 roku! Fantazja rodziców nie zna granic

16:47, 16.09.2021 | Źródło: KPRM
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Jakie imiona były najczęściej nadawane od stycznia do czerwca tego roku? Sprawdziliśmy!

Zuzanna wraca na szczyt

Co ciekawe, mamy zmianę na pozycji liderki wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom. Tym razem na pierwszym miejscu znalazła się Zuzanna, która wyprzedziła ubiegłoroczną liderkę Julię. Z kolei literacka miłość Romea - do którego za moment jeszcze wrócimy - znalazła się na 4. miejscu. Natomiast na 2. miejsce na podium wskoczyła Zofia, a na 3. Hanna. Oba te imiona zaliczyły awans o jedną pozycję.

Ponadto w Top 10 znajdują się Julia, Maja, Laura, Oliwia, Alicja, Lena oraz Pola. 

Król Antoni

W przypadku chłopców nie odnotowaliśmy większych zmian na podium. Od lat króluje Antoni. Drugi Jan także utrzymał swoje wysokie miejsce. Jedynie Jakub spadł z 3. na 5. lokatę. Na trzecim jest Aleksander. 

W top 10 imion dla synów znaleźli się również Franciszek, Szymon, Mikołaj, Leon, Filip, Stanisław. 

Oryginalne mniej popularne

Jednak nie wszyscy rodzice szukają inspiracji pośród najpopularniejszych imion. Niektórzy decydują się na bardziej nieszablonowe wybory.

Mercedes, Ligia i Nia – to dziewczęce imiona, które w naszym zestawieniu pojawiają się najrzadziej. Natomiast wśród chłopców możemy spotkać m. in. Gajusza, Racibora, czy Romea.

Wybierając imię dla potomka powinniśmy pamiętać, że według prawa, nie powinniśmy decydować się na imię ośmieszające. Co więcej, imię powinno wskazywać też na płeć dziecka. Jeśli nie zastosujemy się do tych zasad, kierownik urzędu stanu cywilnego (USC), w którym chcemy zarejestrować naszego potomka, może odrzucić nasz wybór.

A może… BRAIAN

Dzięki danym udostępnianym na gov.pl powstało wiele aplikacji. Jedną z nich jest BRAIAN - Bezkonkurencyjny Retrospektywny Asystent Imion Aplikowanych Noworodkom.

Jak reklamuje aplikację ministerstwo "to niezbędnik przyszłych rodziców". Zawiera on m.in.: rankingi polskich imion chłopców i dziewczynek od 2000 do 2021, przeglądanie imion według pochodzenia (słowiańskie, greckie, łacińskie, perskie, semickie, germańskie), a także aktualne trendy i statystyki, imiona szybko zyskujące na popularności, imiona wyjątkowe albo minione hity oraz wykresy popularności imion.

(Źródło: KPRM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%