Zamknij
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Znany nadmorski kurort zamknięty! Co jest tego powodem?

15.10, 06.08.2021 Aktualizacja: 12.39, 13.08.2021

Znany nadmorski kurort zamknięty! Co jest tego powodem?

Jedno z nadmorskich kąpielisk w województwie zachodniopomorskim zostało zamknięte przez Główny Inspektorat Sanitarny. Co jest powodem takiej decyzji służb? 

Zamknięte kąpielisko może być kłopotem dla wielu urlopowiczów, którzy planują wypoczynek nad polskim morzem. 

Nad polskim morzem nie ma już problemów z sinicami. Obecnie większość kąpielisk jest dostępnych dla plażowiczów. Bez przeszkód można w nich wypoczywać. 

Niestety, jedno kąpielisko w popularnym polskim kurorcie zostało zamknięte donosi portal Wirtualna Polska. Zakaz wchodzenia do wody obowiązuje w morskim kąpielisku nr 2 w Darłówku Wschodnim (woj. zachodniopomorskie). 

Co jest tego powodem? 

Chodzi o przekroczenie dopuszczalnego stężenia enterokoków.

Enterokoki żyją w jelitach. Po przedostaniu się do krwi nie tylko mogą spowodować zatrucie krwi i posocznicę, ale również prowadzą do zakażenia licznych układów i narządów. 

Informacje na temat tego, gdzie obecnie nie da się kąpać można znaleźć na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego. To tam na bieżąco aktualizowana jest mapa kąpielisk.

Specjaliści z GIS kolorem czerwonym zaznaczają kąpieliska, gdzie woda nie spełnia wymogów i nie nadaje się do kąpieli. Kolor zielony natomiast oznacza brak przeciwwskazań do kąpieli. Na szaro zaznaczono kąpieliska, gdzie nie przeprowadzono badań. 

 

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%