Zamknij
REKLAMA

Sierżant Pyrek mówił o bezpiecznej drodze do szkoły

11:09, 02.09.2021 | Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne wspierane akcją informacyjno-edukacyjną pn. "Bezpieczna droga do szkoły". Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo-wychowawczych w początkowym okresie nauki. Wszystko po to, by zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczną drogę do szkoły. Jak co roku we wrześniu zajmiemy się także edukacją najmłodszych.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego funkcjonariusze ruchu drogowego czarnkowskiej komendy na terenie całego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w pierwszych dniach września przeprowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne. Policyjne patrole pełniące służbę w rejonach szkół będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać i uświadamiać kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych (przejścia dla pieszych). Mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

W myśl zasady "lepiej zapobiegać, niż karać" od 2 września do szkół i przedszkoli zostaną skierowani policjanci, których zadaniem będzie wdrożenie dzieci i młodzieży do przestrzegania zasad, gwarantujących im bezpieczeństwo. Podczas spotkań mundurowi będą uczyć najmłodszych bezpieczeństwa na ulicy, w szkole oraz w domu. Prelekcje wśród starszych uczniów będą ukierunkowane na profilaktykę w zakresie dopalaczy oraz przemocy rówieśniczej. Funkcjonariusze poruszą także temat odpowiedzialności karnej nieletnich.

(Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%