Zamknij
REKLAMA

Samorząd województwa nagradza aktywne sołectwa

08:25, 08.10.2019 | fct
Skomentuj
REKLAMA

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zatwierdził wyniki konkursu VII edycji konkursu "Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw". Zgłoszono 138 projektów z całego województwa. Do 123 sołectw w ramach dofinansowania trafi blisko 200 tysięcy złotych.

Konkurs skierowany był do gmin z obszaru województwa wielkopolskiego, których sołectwa aktywnie uczestniczą w programie "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020". Do konkursu zgłoszono 138 projektów,  które zostały ocenione pod względem formalnym i merytorycznym zgodnie z regulaminem konkursu. Aż 123 wnioski o dofinansowanie projektów przeszły pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną.

- Sołectwa w Wielkopolsce mogą się dynamicznie rozwijać, kultywować tradycje i zachęcać młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu lokalnych społeczności. Dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu sołectwa zakupują niezbędne wyposażenie swoich stoisk, siedzib i miejsc spotkań. Wiele z nich uczestniczy bądź jest organizatorami wielu lokalnych wydarzeń. Aktywne sołectwa to doskonała reklama dla regionu jego walorów smakowych, turystycznych i rekreacyjnych - mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Sołectwa za pośrednictwem gminy mogły ubiegać się o wsparcie realizacji projektów dotyczących: zakupu towarów służących kultywowaniu tradycji (stroje instrumenty, elementy folklorystyczne), wyposażenia obiektów użyteczności publicznej (stoły, krzesła wyposażenie zaplecza gastronomicznego, oświetlenie i nagłośnienie), zakupu materiałów promujący wieś, drobne przedmioty zagospodarowania użyteczności publicznej (kosze na śmieci, donice). Dofinansowanie wynosi 50% kosztów kwalifikowanych projektu. Kwota dotacji dla pojedynczego projektu wynosiła nie mniej niż 2.500 zł i nie więcej niż 5.000 zł oraz nie więcej niż 10.000 zł dla jednej gminy w ramach konkursu.

Z terenu naszego powiatu dofinansowania otrzymał projekt "Zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Chełście" - 2.650 zł.

(fct)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA