Zamknij
REKLAMA

Absolutorium dla burmistrz Elżbiety Rybarczyk

08:26, 28.06.2020 | Sebastian Stępień, UM Wieleń, Referat organizacyjny
Skomentuj Gratulacje od Rady Miejskiej w Wieleniu
REKLAMA

To co roku ważny moment pracy samorządu. Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej w Wieleniu radni po raz kolejny opowiedzieli się za udzieleniem absolutorium dla burmistrz Wielenia.

- Nie osiągnie nic ten, kto duma na starcie. Trzeba mieć wizję, jasno określić cele, pozyskać zasoby i działać - mówi Elżbieta Rybarczyk, burmistrz Wielenia.

Konsekwentne działania w kierunku rozwoju społeczno-gospodarczego gminy opartego na przejrzystej gospodarce finansowej, a także wzorcowo prowadzony program rewitalizacji Wielenia, który zdobywa coraz większe uznanie na arenie nie tylko wojewódzkiej lecz również krajowej, zadecydowały o pozytywnym głosowaniu wieleńskich radnych nad udzieleniem absolutorium dla burmistrz Wielenia Elżbiety Rybarczyk.


Przedstawiciele samorządu Gminy Wieleń na sesji

Rok 2019 to konsekwencja we wdrażaniu wcześniej zaplanowanych działań w najważniejszych z punktu widzenia mieszkańców obszarach. Zakończona budowa Targowiska Miejskiego w Wieleniu i będąca na ukończeniu przebudowa Nowego Miasta. Trwają prace projektowe związane z budową przystani i bulwarów nadnoteckich oraz Przystanku Edukacja z kawiarenką. Plac pod budowę Mediateki z kinem oraz pracownią nowoczesnych technologii został również przekazany wykonawcy.

W tej chwili Wieleń w oczach ogólnopolskich ekspertów od rewitalizacji to nieoszlifowany diament, który z każdym rokiem nabiera kształtów i wzbudza coraz większy podziw ze względu na to, iż bez ponadstandardowego wspomagania z zewnątrz realizuje program przemiany rewitalizacyjnej miasta.


Pamiątkowe zdjęcie uczestników XV sesji Rady Miejskiej w Wieleniu w miejscowej hali widowisko-sportowej

Obok rewitalizacji m.in. zakończono budowę wodociągu dla Hamrzyska i Białej wraz z modernizacją hydroforni w Rosku, na ukończeniu są prace przy budowie drogi Hamrzysko-Krucz, części ulicy Storczykowej i Fiołkowej oraz kolejne etapy budowy drogi w Marianowie i Herburtowie. Kompleksowo modernizowane są dwie sale wiejskie - w Folsztynie i Wrzeszczynie. Wyremontowano szatnie przy salach gimnastycznych w Wieleniu i Rosku. Istotnym obszarem jest również oświata, której baza jest ciągle modernizowana i rozbudowywana. Trwa remont SP nr 2 w Wieleniu w celu przygotowania nowej infrastruktury dla przedszkola, a jeszcze w tym roku ruszy budowa żłobka w Wieleniu. Ponadto szkoły pozyskały niezbędny sprzęt w postaci laptopów, który znacząco podniesie jakość nauczania.

Zarządzanie Gminą oparte na celach i współpracy pozostające w zgodzie ze Strategią Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Gminy Wieleń na lata 2015-2024 zaczyna przynosić mieszkańcom wymierne korzyści.

(Sebastian Stępień, UM Wieleń, Referat organizacyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA