Zamknij

Turniej Karate Shotokan w Krzyżu Wielkopolskim

08:01, 27.05.2019 | MUKKT Fudokan
REKLAMA
Skomentuj

W hali sportowej w Krzyżu Wielkopolskim odbył się V Ogólnopolski Turniej Karate Shotokan S.G.I. Poland. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba 210 zawodników, którzy wystartowali w kilkunastu kategoriach wiekowych.

Turniej od lat stanowi jedną z najmocniejszych pozycji sportowych gminy Krzyż Wielkopolski. Głównym organizatorem jest klub MUKKT "Fudokan" z prezesem Krzysztofem Czekała na czele. Imprezę wsparli: powiat czarnkowsko-trzcianecki, gminy Drawsko i Krzyż Wielkopolski oraz lokalne firmy. W turnieju uczestniczyły drużyny z: Lubaczowa, Słupska, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Pelplina, Nowe, Mały Rudnik, Tuchli, Człuchowa, Tuczna, Wałcza, Lubasza, Drezdenka, Drawska oraz Krzyża Wielkopolskiego. Nad przebiegiem turnieju czuwało 12 doświadczonych sędziów, którym przewodniczył Robert Reiter (4 dan) z Wałcza.

Finałowe pojedynki dostarczyły dużo emocji startującym zawodnikom oraz kibicującej publiczności. Sportowego ducha rywalizacji młodych karateków uświetnił pokaz walki karate w wykonaniu Senseia Krzysztofa Czekały (3 dan), przy asyście Szymona Czekały i Mateusza Frąckowiaka. Mali krzyscy wojownicy wywalczyli następujące wyniki: Nelli Spychalska I miejsce w kata, II miejsce w kumite; Amelia Gacek I miejsce w kumite, II miejsce w kata; Zuzanna Łopata I miejsce w kumite, III miejsce w kata; Maria Wiśniewska I miejsce w kata, Gracjan Biniak I miejsce w kata; Kacper Oleksak I miejsce w kumite; Tatiana Andrukonis II miejse w kata; IV miejsce w kumite; Kalina Piątek II miejsce kumite; Larysa Ciesiółka III miejsce w kumite; Wiktor Antosiak III miejsce w kata, IV miejsce kumite; Julia Pulka IV miejsce w kumite; Maja Malach IV miejsce w kata; Nikola Głogowiec IV miejsce w kata; Kacper Gacek IV miejsce w kumite.

Koronacje zwycięzców odbyły się w dumnej atmosferze: puchary były wręczane przez gości turnieju w akompaniamencie hymnu i gromkich braw publiczności. Organizator składa serdeczne podziękowania sponsorom, rodzicom, opiekunom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do sprawnego zorganizowania i przeprowadzenia turnieju karate w Krzyżu. Oss!

REKLAMA
(MUKKT Fudokan)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktyct.pl | Prawa zastrzeżone