Zamknij
REKLAMA

W Romanowie pobiegną po zdrowie

07:43, 09.09.2021 | fp
Skomentuj
REKLAMA

Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Trzcianka i 12. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Nomada" w Romanowie Górnym są organizatorami I Rodzinnego Marszobiegu - "Bieg po Zdrowie".

W sobotę 11 września (start godzina 11.00) na boisku szkolnym w Romanowie Dolnym odbędzie się pierwsza edycja Rodzinnego Marszobiegu - "Bieg po Zdrowie". To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które ma na celu szerzenie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Impreza ma zachęcić mieszkańców pobliskich miejscowości do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zwłaszcza teraz - w dobie pandemii - powinniśmy zadbać o nasze zdrowie i sprawność ruchową. 30 drużyn, w skład których wchodzi od 3 do 6 zawodników, będzie rywalizowało ze sobą na szlakach przygotowanej gry terenowej.

Do wyboru uczestników są dwie trasy:
- trasa podstawowa 3 km - dla drużyn z dziećmi do 13. r.ż.
- trasa zaawansowana 5 km - dla drużyn z dziećmi powyżej 13. r.ż.

Jakie zadania czekają uczestników? Na każdej trasie przygotowano 10 punktów, na których zawodnicy będą musieli wykonać określone zadania związane z różnymi dyscyplinami sportowymi. Mini-mecz quidditcha, rzuty do celu czy przejście przez tor przeszkód to tylko część przygotowanych atrakcji. Dbając o ideę uczciwej sportowej rywalizacji zadbano o to, by drużyny, które wykonają wszystkie zadania prawidłowo, wspólnie oraz w jak najszybszym czasie, otrzymały nagrody oraz upominki.

Ponadto przygotowano masę innych atrakcji! Malowanie twarzy, konkurs kulinarny, wspólne śpiewanie przy palenisku. Oprócz tego organizatorzy chcą pokazać okolicznym mieszkańcom, jak ważne jest harcerstwo oraz służba i pomoc bliźnim.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%