Zamknij
REKLAMA

3 miliony złotych na lekkoatletykę w Wielkopolsce

09:58, 11.12.2021 | fct
Skomentuj
REKLAMA

Zarząd województwa wielkopolskiego w przyszłorocznym budżecie przeznaczył 3 miliony złotych na infrastrukturę lekkoatletyczną w wielkopolskich jednostkach samorządu terytorialnego.

Na ostatnim posiedzeniu zarząd przegłosował uchwałę o naborze wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu infrastruktury sportowej (lekkoatletycznej), realizowanych przez miasta, gminy i powiaty z wielkopolski w 2022 r.

- Lekkoatletyka jest królową sportu, dlatego wspieramy inwestycje lekkoatletyczne w wielkopolskich gminach. Wielu mistrzów zaczynało na przyszkolnych, lokalnych bieżniach. Chcemy, aby w Wielkopolsce było ich jak najwięcej - mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Celem naboru jest finansowe wsparcie inicjatyw związanych z poprawą i rozwojem infrastruktury lekkoatletycznej: bieżnie okólne o nawierzchni syntetycznej, bieżnie proste o nawierzchni syntetycznej, skocznie o nawierzchni syntetycznej, rzutnie o nawierzchni syntetycznej i inne urządzenia lekkoatletyczne.

Nabór wniosków ruszy 3 stycznia 2022 roku.

W latach 2016-2021 ze wsparcia w ramach programu lekkoatletycznego zrealizowano 43 zadania, a suma dofinansowań ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wyniosła ponad 7 milionów złotych.

(fct)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%