Zamknij
REKLAMA

Funkcjonariusz ZK we Wronkach z medalami mistrzostw Polski w pływaniu

09:00, 15.12.2021 | mjr Danuta Zielińska
Skomentuj
REKLAMA

St. szer. Maciej Sędrowicz zdobył trzy medale na Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Kategoriach Masters, odbywających się pod patronatem honorowym Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego.

St. szer. Maciej Sędrowicz od listopada 2020 roku pełni służbę w Zakładzie Karnym we Wronkach na stanowisku strażnika działu ochrony. W czasie wolnym od służby trenuje pływanie. Jest wychowankiem Pływackiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orka" w Szamotułach, a obecnie członkiem Sekcji Pływania Max Masters z Szamotuł.

W Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w Pływaniu w Kategoriach Masters, które odbyły się 11 i 12 grudnia br. na Termach Maltańskich w Poznaniu, wzięło udział 450 zawodników z Polski, Czech i Litwy. St. szer. Maciej Sędrowicz, startując w kategorii wiekowej "0" (grupa młodzieżowa 20-24 lata), w stylu klasycznym zajął: II miejsce na dystansie 200 m z czasem 2:58.49, II miejsce na dystansie 100 m z czasem 1:19.46 oraz III miejsce na dystansie 50 m z czasem 35.07.

Jest to kolejny sukces tego funkcjonariusza w zawodach pływackich - w latach 2019 i 2020 zdobywał już medale w rywalizacjach rangi pucharu Polski i regionalnych. W planach zawodnika na kolejny sezon są kwalifikacje do letnich mistrzostw Polski w pływaniu w kategorii Masters.

(mjr Danuta Zielińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%