Zamknij
REKLAMA

Rozstrzygnięto "sportowe" nabory. Kto otrzyma pieniądze?

09:25, 11.03.2022 | fct
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj zarząd województwa wielkopolskiego rozstrzygnął nabory wniosków jednostek samorządu terytorialnego z zakresu infrastruktury sportowej i turystycznej oraz otwarte konkursy ofert w dziedzinie kultury fizycznej.

W 2022 roku ramach piątej edycji programu "Szatnia na Medal" samorząd województwa wielkopolskiego dofinansuje 49 zadań, w tym 13 inwestycyjnych, realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego z 26 powiatów - na łączną kwotę blisko 2,8 mln zł.

- W gronie dofinansowanych zadań znalazło się 21 jednostek samorządowych, które wcześniej nie otrzymały dotacji w ramach Programu. W naborze wniosków do Programu "Szatnia na Medal" w roku 2022 złożono 58 wniosków - informuje Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Zarząd województwa przyjął także listę rankingową w tzw. Programie Lekkoatletycznym. Lista zawiera 20 zadań z zakresu lekkiej atletyki, które uzyskają dofinansowanie łącznie w kwocie 3 mln zł (prawie dwukrotnie wyższej niż w roku 2021). W tej grupie znalazło się pięć pełnowymiarowych bieżni lekkoatletycznych, a także bieżnie okólne niepełnowymiarowe, bieżnie proste oraz skocznie i rzutnie.

- Lekka atletyka w roku 2021 nadal była najsilniejszym sportem w województwie wielkopolskim w systemie sportu młodzieżowego. To dlatego budowa obiektów do uprawiania tej dyscypliny jest priorytetem dla samorządu województwa wielkopolskiego - mówi Jacek Bogusławski.

Z kolei 12 samorządów będzie realizowało w tym roku zadania służące rozwojowi infrastruktury turystycznej. Łączna kwota dofinansowania przekroczyła 540 tys. zł i posłuży tworzeniu szlaków rowerowych czy uzupełnieniu tych istniejących o niezbędną infrastrukturę. W dwóch gminach powstaną również stacje obsługi kamperów.

Ponadto zarząd podjął uchwały rozstrzygające otwarte konkursy ofert dla organizacji pozarządowych na organizację imprez sportowych oraz poprawę i rozwój infrastruktury sportowej.

600.000 zł przeznaczono na dofinansowanie 41 imprez sportowych, w tym trzech imprezo najwyższej randze w sporcie wyczynowym. Warto nadmienić, że aż 37 stowarzyszeń otrzymało dofinansowanie we wnioskowanej kwocie.

Kwotę 600.000 zł przeznaczono także na poprawę i rozwój infrastruktury sportowej użytkowanej przez kluby i stowarzyszenia sportowe na terenie województwa wielkopolskiego. Rozstrzygnięcie tego konkursu oznacza dofinansowanie 16 zadań polegających na remoncie obiektów sportowych, które stanowią bazę szkoleniową oraz służącą organizacji zawodów sportowych.

Z terenu naszego powiatu na liście rankingowej zadań rekomendowanych do dofinansowania na zadania z infrastruktury turystycznej znalazły się budowa przystani wodnej w Wieleniu - etap II (proponowana dotacja 95.860 zł), zagospodarowanie turystyczne jeziora Logo - budowa punktu serwisowego dla kamperów w Trzciance (90.340 zł) oraz budowa bieżni prostej w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie (100.000 zł).

Na poprawę i rozwój infrastruktury sportowej na terenie województwa wielkopolskiego przyznano 19.600 zł na kompleksową wymianę bramek na boisku sportowym w Rosku oraz 20.000 zł na organizację IV Biegu im. Józefa Noji w Pęckowie.

(fct)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%