Zamknij
REKLAMA

Mamy wicemistrzów Europy w strzelaniach długodystansowych

08.51, 21.09.2022 WS
Skomentuj
REKLAMA

Na Poligonie Drawskim odbyły się mistrzostwa Europy w strzelaniach długodystansowych LREC 2022. Blisko sześciuset zawodników z całej Europy walczyło w swoich ulubionych kategoriach o najwyższe trofea.

Strzelano na dystansach od 100, poprzez 200, 300, 600, 800 aż do 1060 metrów. Trudne poligonowe warunki, walka z wszystkimi możliwymi wariantami pogodowymi - słońce w oczy, silny wiatr, ulewa - gwarantowały zawody pełne emocji i niespodzianek.

Tutaj nie ma przypadków. Tylko wieloletnie doświadczenie pozwala na dostosowanie się do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i walkę o tytuły.

W tym elitarnym gronie nie zabrakło strzelców z naszego regionu. Paweł Mikołajczyk, Artur Osipowicz i Wojciech Suchomski, reprezentujący na co dzień najprężniej rozwijający się klub strzelecki w regionie NSS Czarnków, z powodzeniem wystartowali w tegorocznej edycji.

Wszyscy są fanami strzelania z karabinów historycznych i w tych konkurencjach stanęli do rywalizacji. Wszyscy w klasie karabin historyczny wojskowy, a dodatkowo Wojciech Suchomski w karabinie historycznym open.

Oprócz zmagań indywidualnych, Paweł Mikołajczyk i Wojciech Suchomski wystartowali w konkurencji drużynowej KHW, a Wojciech także w drużynie wielkopolsko-lubuskiej - także w open.


Wojciech Suchomski

W rywalizacji indywidualnej najlepiej wypadł Paweł Mikołajczyk, tracąc zaledwie trzy punkty do brązowego medalu. Jego koledzy zajęli również miejsca w czołówce: Artur Osipowicz był 13. a Wojciech Suchomski 20. Zbierane skrzętnie punkty zaprocentowały zdobyciem trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Mamy zatem w regionie trzecią drużynę w Europie. W kategorii history open Wojciech Suchomski zajął indywidualnie 12 miejsce, startując jako jedyny z otwartych przyrządów celowniczych. Dzięki temu - strzelając w drużynie z Magdaleną Lach z Gwardii Zielona Góra - zdobyli tytuł pierwszych wicemistrzów starego kontynentu.

Tym sposobem Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie z Czarnkowa dołożyło do swojej kolekcji dwa brązowe i jeden srebrny medal mistrzostw Europy.

(WS)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%