Mieszkańcy 19 wsi sołeckich w gminie Wieleń i 3 osiedli w Wieleniu złożyli swoje propozycje do konstruowanego budżetu na rok 2022.
30 września zakończył się termin składania wniosków do przyszłorocznego budżetu gminy Wieleń, wyodrębnionego dla sołectw i osiedli jako fundusz sołecki. Propozycje zgłoszone przez mieszkańców uczestniczących w zebraniach zostaną ujęte w funduszu w wysokości środków pozostających do dyspozycji każdego z sołectw i osiedli. Dodatkowe wnioski składane podczas zebrań w miarę posiadanych środków będą wprowadzane do realizacji i ujmowane w budżecie gminy lub przekazywane jednostkom odpowiedzialnym za ich wdrożenie.
Zadania inwestycyjne, tzw. kontynuowane z lat poprzednich, znajdą swoje odzwierciedlenie w planach długofalowych gminy oraz w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gminy Wieleń, mowa tu m.in. o zadaniu związanym z budową wspólnej sali wiejskiej dla sołectw Marianowo i Herburtowo, które zostało dofinansowane kwotą 800 tys. zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kontynuowane będą również zadania związane z wodociągowaniem terenów gminy, w tym sieć wodociągowa na al. Zamkowej i ul. Pilskiej w Wieleniu, druga część sieci wodociągowej na osiedlu Międzylesie w Wieleniu, przyłącze w Nowych Dworach, czy też pierwszy etap prac wodociągowych w obrębie Gulcz-Wybudowanie. Zadanie to również jest finansowane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych a kwota na jego sfinansowanie to prawie 1,8 mln zł.
Na przełomie sierpnia i września przedstawiciele samorządu gminy Wieleń uczestniczyli w kilku zebraniach osiedlowych i sołeckich. Omawiane były przede wszystkim sprawy nurtujące mieszkańców. Rozmawiano o planach inwestycyjnych, remontowych na poszczególnych osiedlach i sołectwach. Dyskutowano o bieżących potrzebach, przy czym dużo uwagi poświęcono na wiodący o tej porze roku temat - drogi o nawierzchni gruntowej, których nie brakuje na terenie całej gminy. Poruszano także kwestie związane z wprowadzeniem dodatkowych lamp oświetlenia drogowego, gazyfikacji miasta, zagospodarowania terenów zielonych, wprowadzenia urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Spotkania były okazją do przekazania informacji o wydarzeniach kulturalnych, integracyjnych i środowiskowych, które pomimo czasu pandemii miały miejsce w poszczególnych sołectwach w ostatnim okresie. Sołtysi i przewodniczący rad osiedli złożyli sprawozdania z realizacji wniosków w okresie między zebraniami.
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Jako mieszkaniec, który naprawdę interesuje się sprawami gminy i ogląda wszystkie sesje, uważam, że Rada Miejska pokazała charakter i odpowiedzialność. Wstrzymanie się od przyznania wotum zaufania to nie akt złośliwości, tylko sygnał, że radni nie są od klepania wszystkiego, co burmistrz powie, tylko od kontrolowania i dbania o interes mieszkańców. Co ważne – radni jasno uzasadnili swoją decyzję, więc nikt nie może powiedzieć, że to było bez podstaw. Nie chodzi o robienie polityki, tylko o uczciwość wobec nas – mieszkańców. W końcu to rada ma patrzeć władzy na ręce. Brawo za odwagę i jasne pokazanie, że gmina jest najważniejsza. A swoją drogą – artykuł jest mocno stronniczy i wygląda na napisany przez sam Urząd Miasta albo na jego zlecenie, więc dobrze, żeby mieszkańcy znali też drugą stronę. Zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli nagranie z obrad sesji i sami wyciągnęli wnioski.
Mieszkaniec Wielenia
11:20, 2025-07-02
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Art jednostronny pusany na zamówienie burmistrz. Autor zapomniał napisać że 2024 to kolejne kredy, bezprawne premie 3600zł co miesiąć, złozenie wniosku do Wód Polskich o drastyczne podwyżki wody, chęć nałożenia maksymalnych podwyżek podatku - najlepiej wszystko na maxa, podwyżka wynagrodzenie burmistrz na maxa, niechęć do naprawy drabiny w OSP
Obywatel
15:12, 2025-07-01
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
To jakaś schizofrenia radnych😮
?
12:05, 2025-07-01
Skarbówka zlicytuje Twój majątek
tu komornik!
puk! puk!
10:10, 2025-05-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz