Mieszkańcy gminy Połajewo mogą korzystać z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Sławienku koło Lubasza.
Można tam będzie nieodpłatnie dostarczyć następujące rodzaje odpadów:
1. odpady selektywnie zebrane (papier, szkło, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe),
2. odpady zielone i odpady komunalne ulegające biodegradacji,
3. popiół,
4. przeterminowane leki,
5. opakowania po substancjach niebezpiecznych (farbach, klejach),
6. zużyte baterie i akumulatory.
7. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
8. odpady wielkogabarytowe,
9. odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z prowadzenia drobnych prac nie wymagających pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót do starosty (niezanieczyszczone odpady betonowe oraz gruz betonowy i ceglany) w ilości 2,5 tony od nieruchomości/rok,
10. zużyte opony samochodowe dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony (samochody osobowe oraz pojazdy jednośladowe) w ilości 4 sztuki od nieruchomości/rok.
Odpady dostarczane do PSZOK powinny być posegregowane oraz właściwie zabezpieczone, nie mogą być zmieszane, ani zanieczyszczone. Odpady niebezpieczne płynne (farby, lakiery, smary, oleje, itp.) powinny znajdować się w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach producenta oraz powinny zawierać etykiety.
Obsługa PSZOK nie dokonuje rozładunku dostarczonych odpadów, a jedynie wskazuje miejsce gdzie należy złożyć przywiezione odpady.
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przyjmuje odpady komunalne selektywnie zebrane dostarczane przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Połajewo i objętych systemem gospodarki odpadami.
W czasie trwania pandemii, zainteresowani mieszkańcy winni kontaktować się z pracownikami GZK Sp. z o. o. w Lubaszu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00 pod numerem telefonu 67 255 60 70 celem ustalenia godziny odbioru odpadów. PSZOK jest czynny w soboty w godz. 9.00-17.00.
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Jako mieszkaniec, który naprawdę interesuje się sprawami gminy i ogląda wszystkie sesje, uważam, że Rada Miejska pokazała charakter i odpowiedzialność. Wstrzymanie się od przyznania wotum zaufania to nie akt złośliwości, tylko sygnał, że radni nie są od klepania wszystkiego, co burmistrz powie, tylko od kontrolowania i dbania o interes mieszkańców. Co ważne – radni jasno uzasadnili swoją decyzję, więc nikt nie może powiedzieć, że to było bez podstaw. Nie chodzi o robienie polityki, tylko o uczciwość wobec nas – mieszkańców. W końcu to rada ma patrzeć władzy na ręce. Brawo za odwagę i jasne pokazanie, że gmina jest najważniejsza. A swoją drogą – artykuł jest mocno stronniczy i wygląda na napisany przez sam Urząd Miasta albo na jego zlecenie, więc dobrze, żeby mieszkańcy znali też drugą stronę. Zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli nagranie z obrad sesji i sami wyciągnęli wnioski.
Mieszkaniec Wielenia
11:20, 2025-07-02
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Art jednostronny pusany na zamówienie burmistrz. Autor zapomniał napisać że 2024 to kolejne kredy, bezprawne premie 3600zł co miesiąć, złozenie wniosku do Wód Polskich o drastyczne podwyżki wody, chęć nałożenia maksymalnych podwyżek podatku - najlepiej wszystko na maxa, podwyżka wynagrodzenie burmistrz na maxa, niechęć do naprawy drabiny w OSP
Obywatel
15:12, 2025-07-01
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
To jakaś schizofrenia radnych😮
?
12:05, 2025-07-01
Skarbówka zlicytuje Twój majątek
tu komornik!
puk! puk!
10:10, 2025-05-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz