Termomodernizacje szkoły i budynku internatu, zakup nowego wyposażenia dla szpitali, w tym stołów operacyjnych, aparatów dla laseroterapii czy USG - to wszystko będzie możliwe dzięki unijnym środkom z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. - To blisko 9 milionów wsparcia dla wielu ważnych projektów realizowanych w północnej Wielkopolsce - podkreśla marszałek Marek Woźniak.
Dzisiaj Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, odwiedził Czarnków, Oborniki oraz Chodzież. W każdym z powiatów północnej Wielkopolski podpisywał umowy na unijne dofinansowania na termomodernizacje obiektów użyteczności publicznej oraz doposażenie szpitali. Ich łączna wartość to blisko 9 mln zł.
Dzięki instrumentowi REACT-EU, który jest odpowiedzią Komisji Europejskiej na skutki pandemii COVID-19, szpital w Czarnkowie otrzyma ponad 1,7 mln zł dofinansowania, które pozwolą na zakup sprzętu medycznego na oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz oddział pediatryczny.
- Wszyscy zdają sobie sprawę, że trzeba spróbować nadrobić zaległości po pandemii. To był okres ogromnego zaangażowania kadry, jak i intensywnej eksploatacji sprzętu, stąd pojawił się dodatkowy instrument unijny, by te luki zabezpieczyć. Cieszy mnie fakt, że pieniądze trafią także do szpitali powiatowych, których sytuacja nie jest łatwa, dlatego każdy pieniądz, który poprawi jakość świadczeń, jest w tych placówkach oczekiwany i pożądany - mówił marszałek Marek Woźniak.
- Dzięki temu wsparciu uda się nam wyposażyć sześciołóżkowy oddział intensywnej terapii i oddział pediatryczny, który wymaga dużych nakładów - przyznała Bożena Sadowska, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie.
W konferencjach z udziałem marszałka Marka Woźniaka wzięli również udział wielkopolscy parlamentarzyści oraz radni sejmiku województwa wielkopolskiego: senator Jan Filip Libicki, posłowie Maria Janyska i Jakub Rutnicki, wiceprzewodnicząca Sejmiku Agnieszka Grzechowiak oraz radna Mirosława Rutkowska-Krupka.
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Jako mieszkaniec, który naprawdę interesuje się sprawami gminy i ogląda wszystkie sesje, uważam, że Rada Miejska pokazała charakter i odpowiedzialność. Wstrzymanie się od przyznania wotum zaufania to nie akt złośliwości, tylko sygnał, że radni nie są od klepania wszystkiego, co burmistrz powie, tylko od kontrolowania i dbania o interes mieszkańców. Co ważne – radni jasno uzasadnili swoją decyzję, więc nikt nie może powiedzieć, że to było bez podstaw. Nie chodzi o robienie polityki, tylko o uczciwość wobec nas – mieszkańców. W końcu to rada ma patrzeć władzy na ręce. Brawo za odwagę i jasne pokazanie, że gmina jest najważniejsza. A swoją drogą – artykuł jest mocno stronniczy i wygląda na napisany przez sam Urząd Miasta albo na jego zlecenie, więc dobrze, żeby mieszkańcy znali też drugą stronę. Zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli nagranie z obrad sesji i sami wyciągnęli wnioski.
Mieszkaniec Wielenia
11:20, 2025-07-02
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Art jednostronny pusany na zamówienie burmistrz. Autor zapomniał napisać że 2024 to kolejne kredy, bezprawne premie 3600zł co miesiąć, złozenie wniosku do Wód Polskich o drastyczne podwyżki wody, chęć nałożenia maksymalnych podwyżek podatku - najlepiej wszystko na maxa, podwyżka wynagrodzenie burmistrz na maxa, niechęć do naprawy drabiny w OSP
Obywatel
15:12, 2025-07-01
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
To jakaś schizofrenia radnych😮
?
12:05, 2025-07-01
Skarbówka zlicytuje Twój majątek
tu komornik!
puk! puk!
10:10, 2025-05-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz