Dzisiaj w świetlicy wiejskiej w Tłukomach (gm. Wysoka, pow. pilski) wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał umowy z włodarzami gmin, których sołectwa bądź organizacje społeczne otrzymały dofinansowanie na realizację projektów zgłoszonych do XIII edycji konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś" i XI edycji konkursu "Nasza Wieś, naszą wspólną sprawą".
- To chyba najbardziej oczekiwany program przez wszystkie sołectwa - podkreślił witając gości na swoim terenie burmistrz Wysokiej Artur Kłysz.
Przypomniał, że w 2019 roku z konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś" skorzystały m.in. Tłukomy, urządzając teren rekreacyjny wokół świetlicy. - Teraz przyszedł czas na budowę parkingu - dodał włodarz Wysokiej.
- Spotykamy się nie w urzędach, ale w miejscach, których dotyczą dotacje, by zobaczyć na własne oczy efekty dotychczasowych dofinansowań - powiedział wicemarszałek sejmiku Krzysztof Grabowski. - Co roku zwiększamy budżet na te programy, w tym roku ponadto dodatkowo zwiększyliśmy go w maju. Prawie 9,5 milionów złotych zostanie przeznaczonych na realizację 175 projektów w całej Wielkopolsce.
- Siłą wspólnot lokalnych są ludzie z głowami pełnymi pomysłów i rękoma gotowymi do pracy. Potrzeba im do tego tylko trochę środków i te konkursy te potrzeby dopełniają - ocenił poseł Krzysztof Paszyk.
- Znam te sołectwa, wspólnie przecieraliśmy kiedyś szlaki w tym programie. Od 2012 roku, kiedy konkursy wziął pod swoją pieczę wicemarszałek Grabowski, zaczęły się one znakomicie rozwijać - przypomniał wiceprzewodniczący sejmiku województwa wielkopolskiego Jarosław Maciejewski. - Dzisiaj widać w każdym sołectwie zaplanowaną, realizowaną krok po kroku, strategię. Ta konsekwencja to efekt solidnego aplikowania o środki w tych programach
Na spotkaniu w Tłukomach obecni byli także przedstawiciele gminy Czarnków, na terenie której realizowany będzie projekt "Chcielibyśmy mieć takie boisko, gdzie można zrobić dosłownie wszystko". Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Huta". Tutaj wsparcie wyniosło 64,9 tys. zł.
Umowy z beneficjentami dotacji podpisał wicemarszałek Krzysztof Grabowski. Odebrali oni także symboliczne czeki.
- Ja, w przeciwieństwie do niektórych, wręczam je tylko raz! - zażartował wicemarszałek.
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Jako mieszkaniec, który naprawdę interesuje się sprawami gminy i ogląda wszystkie sesje, uważam, że Rada Miejska pokazała charakter i odpowiedzialność. Wstrzymanie się od przyznania wotum zaufania to nie akt złośliwości, tylko sygnał, że radni nie są od klepania wszystkiego, co burmistrz powie, tylko od kontrolowania i dbania o interes mieszkańców. Co ważne – radni jasno uzasadnili swoją decyzję, więc nikt nie może powiedzieć, że to było bez podstaw. Nie chodzi o robienie polityki, tylko o uczciwość wobec nas – mieszkańców. W końcu to rada ma patrzeć władzy na ręce. Brawo za odwagę i jasne pokazanie, że gmina jest najważniejsza. A swoją drogą – artykuł jest mocno stronniczy i wygląda na napisany przez sam Urząd Miasta albo na jego zlecenie, więc dobrze, żeby mieszkańcy znali też drugą stronę. Zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli nagranie z obrad sesji i sami wyciągnęli wnioski.
Mieszkaniec Wielenia
11:20, 2025-07-02
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Art jednostronny pusany na zamówienie burmistrz. Autor zapomniał napisać że 2024 to kolejne kredy, bezprawne premie 3600zł co miesiąć, złozenie wniosku do Wód Polskich o drastyczne podwyżki wody, chęć nałożenia maksymalnych podwyżek podatku - najlepiej wszystko na maxa, podwyżka wynagrodzenie burmistrz na maxa, niechęć do naprawy drabiny w OSP
Obywatel
15:12, 2025-07-01
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
To jakaś schizofrenia radnych😮
?
12:05, 2025-07-01
Skarbówka zlicytuje Twój majątek
tu komornik!
puk! puk!
10:10, 2025-05-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz