Zamknij
REKLAMA

Lato z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Krzyżu

17:06, 07.09.2020 | MGOK Krzyż Wlkp.
Skomentuj fot. MGOK Krzyż Wlkp.
REKLAMA

Sierpień i początek września w krzyskim Ośrodku Kultury upłynęły pod znakiem zabawy, konkursów, muzyki i kina.

19 sierpnia w Parku im. Jana Pawła II dzieci rysowały kredą na chodniku swoje wakacyjne przygody. Powstały piękne górskie, morskie i miejskie krajobrazy. Dzień później miłośnicy słońca, piasku i wody zebrali się na plaży nad jeziorem Królewskim, aby wybudować ogromne zamki. Wspaniała zabawa udzieliła się nie tylko dzieciom, ale również rodzicom, którzy przypomnieli sobie dziecięce zabawy.

W konkursie wzięły udział 24 rodzinne zespoły. Jurorzy mieli trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach postanowili przyznać miejsca i wyróżnienia, za które autorzy najwspanialszych budowli otrzymali nagrody z rąk panów burmistrzów Rafała Sroki i Dominika Pietrzyńskiego. Każdy z uczestników dostał również drobny upominek.

Wiele atrakcji czekało na najmłodszych 27 sierpnia, podczas zakończenia wakacji na targowisku miejskim. Imprezę rozpoczął mini koncert Grupy Muzyków Orkiestrowych. Jest to grupa przyjaciół, pochodzących z gmin Krzyż Wielkopolski, Wieleń i Drezdenko, których połączyła wspólna pasja - muzyka.

Następnie dzieci zabrały się za malowanie na folii XXL oraz rysowanie kredą na chodniku. Targowisko miejskie zamieniło się w prawdziwą kuźnię sztuki i talentów plastycznych. Główną atrakcją popołudnia był spektakl poznańskiej grupy Kulturka pt. "Circus". Żonglerka, akrobacje, tańce i niesamowite pokazy z ogniem bardzo podobały się zgromadzonym na placu dzieciom i ich rodzicom. Imprezę zakończył burmistrz Krzyża Wielkopolskiego, który rozdał najmłodszym słodycze i życzył bezpiecznego powrotu do szkół i przedszkoli. Na uczestników czekały również upominki z logo gminy oraz akcesoria szkolne.

W ostatnią sierpniową sobotę Krzyż Wielkopolski odwiedziło "Kino na leżakach". Miłośnicy kina pod chmurką obejrzeli film "Czarny mercedes".

Kolejną sierpniową imprezą były IX Letnie Spotkania Kameralne - cykl koncertów muzyki poważnej odbywający się w krzyskich kościołach. Letni cykl imprez zakończył wyjątkowy koncert, który odbył się na pływającej scenie nad jeziorem Królewskim w Łokaczu Małym. Jako pierwszy wystąpił duet Zuma z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w składzie Zuzanna Przybyszewska i Magdalena Pyrz. Dziewczynki zaśpiewały największe dziecięce hity. Po nich na scenie zaprezentował się zespół Ciała Pedagogiczne w koncercie żegnającym mijające lato i wakacje.

Wszystkie imprezy zorganizowane zostały zgodnie z normami bezpieczeństwa związanymi z przeciwdziałaniem epidemii Covid-19.

(MGOK Krzyż Wlkp.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA