Zamknij
REKLAMA

Eko Tablice wzbogacą trzcianeckie place zabaw

08:26, 21.07.2021 | fct
Skomentuj
REKLAMA

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu pozytywnie ocenił wniosek gminy Trzcianka i przyznał dotację celową w wysokości 43.200 zł na realizację przedsięwzięcia pn. "Eko Tablice w Trzciance".

Projekt współtworzyć będzie grę miejską, mającą na celu podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców, w szczególności dzieci odwiedzających place zabaw na terenie miasta Trzcianka.

W ramach projektu na siedmiu placach zabaw powstaną tablice edukacyjno-dydaktyczne, zawierające zagadki i rebusy dotyczące: informacji na temat ocieplenia klimatu, oszczędzania wody, roli drzew w ekosystemie, gatunków chronionych zwierząt, zasad segregacji odpadów komunalnych oraz rozkładu odpadów w czasie. Uczestnik, po pobraniu bezpłatnej mapy, do wykonania będzie miał poszczególne zadania, do których rozwiązania będą wymagane informacje zawarte na każdym z placów. Oprócz edukacyjnego questu posadzonych zostanie 21 drzew. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynieść ma 54 000 zł.

W ramach naboru pn. edukacja ekologiczna, zakresie spełnienia kryteriów dostępu 2.1 - 2.9 do WOŚiFW w Poznaniu wpłynęło łącznie 183 wniosków, z czego do dofinansowania w formie dotacji zakwalifikowało się 52 wniosków. Oprócz Gminy Trzcianka dofinansowanie uzyskało również Nadleśnictwo Trzcianka i otrzyma 80.000 zł na realizację zadania pn. "Utworzenie ogródka dydaktycznego wraz z wiatą i wyposażeniem na terenie Szkółki Gospodarczej Nadleśnictwa Trzcianka".

(fct)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%