Tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca odbyło się posiedzenie trzcianeckich rajców. Zostało ono poprzedzone gratulacjami i podziękowaniami złożonymi Arlecie Flisikowskiej, Klaudii Kuładze i Sebastianowi Kęcińskiemu, którzy w ostatnim czasie osiągnęli wysokie wyniki sportowe na arenach europejskich i światowych, godnie promując i reprezentując miasto i gminę Trzcianka.
Tematem przewodnim obrad było bezpieczeństwo w gminie i rozwój sieci monitoringu. Zaproszeni goście w osobach komendanta powiatowego PSP Macieja Kubackiego, komendanta Komisariatu Policji w Trzciance Jakuba Namerły i komendanta Straży Miejskiej Mariusza Rozpłocha zaprezentowali działania prowadzone w ostatnich miesiącach oraz przedstawili potrzeby gwarantujące w przyszłości właściwe utrzymanie ładu, porządku i bezpieczeństwa w mieście i gminie Trzcianka.
Część uchwałodawczą rozpoczęto od podjęcia uchwały w sprawie wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Trzciance. Kandydatury Teresy Walińskiej i Marii Magdaleny Włodarczak w wyniku tajnego głosowania zostały przez radnych zaakceptowane.
W kolejnym punkcie obrad radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie gminy Trzcianka w związku ze zgłoszonymi przez burmistrza Krzysztofa Jaworskiego autopoprawkami. Zwiększono dochody gminy o kwotę 1.368.026 złotych w wyniku otrzymanej dotacji na przebudowę drogi Straduń-Smolarnia oraz subwencji oświatowych.
Następnie w porządku obrad znalazł się cały blok uchwał związanych z ustanowieniem pomników przyrody i nadaniem im nazw. Dwa ostatnie projekty uchwał dotyczyły uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta Trzcianki w rejonie ul. J. Fałata i A. Pilcha "Doliny" oraz w rejonie części wsi Łomnica - Łomnica Pierwsza.
Na koniec radni zajęli się projektem uchwały w sprawie wniesienia skargi na zarządzenie zastępcze wojewody wielkopolskiego dotyczące zmiany nazwy ronda z Aleksandra Wizy na Józefa Piłsudskiego. Radni przychylili się do tego, by burmistrz przygotował i przesłał do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego zaskarżenie od decyzji wojewody.
Interpelacje, wnioski i zapytania radnych oraz sołtysów zakończyły posiedzenie rady.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktyct.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Jako mieszkaniec, który naprawdę interesuje się sprawami gminy i ogląda wszystkie sesje, uważam, że Rada Miejska pokazała charakter i odpowiedzialność. Wstrzymanie się od przyznania wotum zaufania to nie akt złośliwości, tylko sygnał, że radni nie są od klepania wszystkiego, co burmistrz powie, tylko od kontrolowania i dbania o interes mieszkańców. Co ważne – radni jasno uzasadnili swoją decyzję, więc nikt nie może powiedzieć, że to było bez podstaw. Nie chodzi o robienie polityki, tylko o uczciwość wobec nas – mieszkańców. W końcu to rada ma patrzeć władzy na ręce. Brawo za odwagę i jasne pokazanie, że gmina jest najważniejsza. A swoją drogą – artykuł jest mocno stronniczy i wygląda na napisany przez sam Urząd Miasta albo na jego zlecenie, więc dobrze, żeby mieszkańcy znali też drugą stronę. Zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli nagranie z obrad sesji i sami wyciągnęli wnioski.
Mieszkaniec Wielenia
11:20, 2025-07-02
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Art jednostronny pusany na zamówienie burmistrz. Autor zapomniał napisać że 2024 to kolejne kredy, bezprawne premie 3600zł co miesiąć, złozenie wniosku do Wód Polskich o drastyczne podwyżki wody, chęć nałożenia maksymalnych podwyżek podatku - najlepiej wszystko na maxa, podwyżka wynagrodzenie burmistrz na maxa, niechęć do naprawy drabiny w OSP
Obywatel
15:12, 2025-07-01
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
To jakaś schizofrenia radnych😮
?
12:05, 2025-07-01
Skarbówka zlicytuje Twój majątek
tu komornik!
puk! puk!
10:10, 2025-05-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz