Zamknij
REKLAMA

Obradowali trzcianeccy radni

08:26, 29.09.2019 | UMiG Trzcianka
Skomentuj
fot. MiG Trzcianka
REKLAMA

Tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca odbyło się posiedzenie trzcianeckich rajców. Zostało ono poprzedzone gratulacjami i podziękowaniami złożonymi Arlecie Flisikowskiej, Klaudii Kuładze i Sebastianowi Kęcińskiemu, którzy w ostatnim czasie osiągnęli wysokie wyniki sportowe na arenach europejskich i światowych, godnie promując i reprezentując miasto i gminę Trzcianka.

Tematem przewodnim obrad było bezpieczeństwo w gminie i rozwój sieci monitoringu. Zaproszeni goście w osobach komendanta powiatowego PSP Macieja Kubackiego, komendanta Komisariatu Policji w Trzciance Jakuba Namerły i komendanta Straży Miejskiej Mariusza Rozpłocha zaprezentowali działania prowadzone w ostatnich miesiącach oraz przedstawili potrzeby gwarantujące w przyszłości właściwe utrzymanie ładu, porządku i bezpieczeństwa w mieście i gminie Trzcianka.

Część uchwałodawczą rozpoczęto od podjęcia uchwały w sprawie wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Trzciance. Kandydatury Teresy Walińskiej i Marii Magdaleny Włodarczak w wyniku tajnego głosowania zostały przez radnych zaakceptowane.

W kolejnym punkcie obrad radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie gminy Trzcianka w związku ze zgłoszonymi przez burmistrza Krzysztofa Jaworskiego autopoprawkami. Zwiększono dochody gminy o kwotę 1.368.026 złotych w wyniku otrzymanej dotacji na przebudowę drogi Straduń-Smolarnia oraz subwencji oświatowych.

Następnie w porządku obrad znalazł się cały blok uchwał związanych z ustanowieniem pomników przyrody i nadaniem im nazw. Dwa ostatnie projekty uchwał dotyczyły uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta Trzcianki w rejonie ul. J. Fałata i A. Pilcha "Doliny" oraz w rejonie części wsi Łomnica - Łomnica Pierwsza.

Na koniec radni zajęli się projektem uchwały w sprawie wniesienia skargi na zarządzenie zastępcze wojewody wielkopolskiego dotyczące zmiany nazwy ronda z Aleksandra Wizy na Józefa Piłsudskiego. Radni przychylili się do tego, by burmistrz przygotował i przesłał do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego zaskarżenie od decyzji wojewody.

Interpelacje, wnioski i zapytania radnych oraz sołtysów zakończyły posiedzenie rady.

(UMiG Trzcianka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA