Zamknij
REKLAMA

Jest umowa na przebudowę dróg w Wieleniu

09:52, 01.07.2021 | Radosław Janecki, kierownik referatu techniczno-inwestycyjnego UM Wieleń
Skomentuj fot. UM Wieleń
REKLAMA

29 czerwca została podpisana umowa z wykonawcą robót budowlanych dla zadania pn. "Przebudowa dróg w obrębie osiedla pomiędzy ul. Drawską i os. Przytorze w Wieleniu".

Wykonawcę robót budowlanych wybrano w wyniku przeprowadzonego postępowania w trybie podstawowym zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo zamówień publicznych. W ramach zadania wykonane zostaną nawierzchnie utwardzone jezdni oraz chodników w obrębie ulic: Jarzębinowa, Akacjowa, Bukowa, Topolowa, Jesionowa, odcinek ciągu pieszo-jezdnego łączący ulicę Bukową z Akacjową, oraz odcinek ulicy Przemysłowej od drogi wojewódzkiej do skrzyżowania z ulicą Topolową. Odwodnienie wykonanych nawierzchni zostanie zapewnione poprzez podłączenie kratek ulicznych ściekowych do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej. Obszar planowanego do budowy układu drogowego zostanie wyposażony w przejścia dla pieszych wraz z ich doświetleniem. Wprowadzone zostanie oznakowanie pionowe oraz poziome. Wybudowane zostaną dwa włączenia do drogi wojewódzkiej: w ciągu ulicy Akacjowej oraz w obrębie odcinka ulicy Przemysłowej. Zachowane zostanie także istniejące włączenie do drogi wojewódzkiej w ciągu ulicy Jesionowej. Łącznie wybudowanych zostanie 1,269 km dróg.   

Jest to kolejne zadanie drogowe realizowane na terenie Gminy Wieleń przy wsparciu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W roku 2020 oddano do użytku drogę Hamrzysko- Krucz oraz odcinek ulicy Storczykowej i Fiołkowej (z Funduszu Dróg Samorządowych). Obecnie w fazie odbioru końcowego znajdują się zadania drogowe finansowane w całości ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych: przebudowa ulicy Bęglewskiej w Wieleniu oraz budowa parkingu przy ulicy Kasprzaka wraz z odcinkiem drogi pomiędzy ulicą Kasprzaka i Wybickiego.

Pozyskane dofinansowanie na realizację zadania związanego z przebudową dróg w obrębie osiedla pomiędzy ulicą Drawską i os. Przytorze to 1.576.565,65 zł, co stanowi 50% kosztów kwalifikowalnych zadania. Koszt robót budowlanych oraz nadzoru inwestorskiego wyliczono na 2.873.236,91 zł. Prace realizowane będą w latach 2021-2022. Umowny termin ich wykonania to 15 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

(Radosław Janecki, kierownik referatu techniczno-inwestycyjnego UM Wieleń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%