Zamknij
REKLAMA

CIS "Arka" w Wieleniu przykładem do naśladowania

10:05, 13.09.2021 | Magdalena Zatorska, kierownik CIS Arka w Wieleniu
Skomentuj
REKLAMA

W minionym tygodniu Wieleń odwiedziła kilkunastoosobowa reprezentacja gminy Ryczywół, której członkowie wchodzą w skład grupy inicjatywnej skupionej wokół tematu utworzenia w Ryczywole Centrum Integracji Społecznej.

Wśród gości byli m.in. wójt gminy Ryczywół Henryk Szrama, skarbnik gminy Agnieszka Kostyk, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Gawrońska, kilkoro radnych wraz z przewodniczącym Rady Gminy Ryczywół Łukaszem Krzyśko oraz osoby stanowiące przyszłą kadrę Centrum Integracji Społecznej tworzonego w Ryczywole.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Centrum Integracji Społecznej "Arka" w Wieleniu. Ze strony gminy Wieleń w spotkaniu uczestniczyli burmistrz Elżbieta Rybarczyk, kierownik Centrum Integracji Społecznej "Arka" Magdalena Zatorska oraz kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieleniu Lucyna Nawrot.

Celem wizyty było poznanie dobrej praktyki Gminy Wieleń w procesie tworzenia i funkcjonowania Centrum Integracji Społecznej Arka" w Wieleniu. Goście pytali m. in. o proces tworzenia CIS i strukturę organizacyjną, o uczestników i zasady organizacji pracy w warsztatach.

Po wyczerpaniu wszystkich nurtujących gości tematów, grupa udała się w teren, by przyjrzeć się z bliska inwestycjom i metamorfozie, jaką obecnie przechodzi gmina Wieleń.

Inicjatorami i koordynatorami spotkania była Fundacja "Barka" z siedzibą w Poznaniu.

 

(Magdalena Zatorska, kierownik CIS Arka w Wieleniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%