Zamknij
REKLAMA

Bieżące remonty na drogach w gminie Wieleń

15:03, 05.10.2021 | Radosław Janecki, kierownik referatu techniczno-inwestycyjnego UM Wieleń
Skomentuj Odcinek chodnika przy ul. Nojiego w Wieleniu po przeprowadzeniu prac
REKLAMA

W okresie jesiennym na terenie gminy Wieleń realizowanych jest wiele zadań związanych z polepszeniem stanu dróg i chodników.

Trwają prace związane z jesiennym profilowaniem oraz poprawą przejezdności dróg gruntowych na odcinkach wskazanych przez sołtysów poszczególnych wsi oraz przewodniczących osiedli. Zakres prac jest nieco mniejszy niż podczas wiosennych napraw, ale pozwala utrzymać stan gruntowych w lepszym stanie w okresie od jesieni do wiosny kolejnego roku. We współpracy z nadleśnictwami: Potrzebowice, Krzyż i Trzcianka poprawiona zostanie nawierzchnia dróg gruntowych gminnych przebiegających przez teren poszczególnych nadleśnictw. Będą to odcinki dróg Rosko Duża Kolonia - Hamrzysko, z Dzierżążna Małego w kierunku Wołowych Lasów oraz Dębogóra - Dzierżążno Wielkie. Prace będą dofinansowane przez poszczególne nadleśnictwa na bazie zawartych porozumień z Gminą Wieleń.

W obrębie Wielenia wymieniono nawierzchnię odcinka chodnika przy ulicy Nojiego. Tu w zakresie prac przeprowadzono rozbiórkę istniejącego chodnika z płytek betonowych, rozbiórkę krawężników oraz nawierzchni zjazdów na posesje. Wykonano nową podbudowę, ustawiono krawężnik betonowy na odcinku 171 mb. Ułożona została nowa nawierzchnia z kostki betonowej polbruk - chodnika na powierzchni 301 m2 oraz zjazdów na posesje - 48,6 m2. Dokonano także naprawy bieżącej chodnika prowadzącego od ulicy Chopina do cmentarza. Wymieniono tam spękane płytki chodnikowe, przełożono nawierzchnię chodnika, dokonano uzupełnień ubytków nawierzchni.

W obrębie sołectwa Wrzeszczyna przeprowadzono prace związane z wymianą przepustu drogowego na odcinku drogi w kierunku łąk nadnoteckich. Zamontowano nowe rury przepustu oraz wykonano nawierzchnię umożliwiającą przejazd sprzętem rolniczym.

Prowadzonych jest także szereg prac związanych z bieżącym utrzymaniem dróg, remonty bieżące mostów, w tym m.in. remont drewnianego mostu w Kuźniczce. W październiku i listopadzie br. przeprowadzone zostaną także prace związane z doziarnieniem oraz poprawą przejezdności dróg wraz z wyznaczeniem przebiegu nowych odcinków dróg w obrębie osiedla Międzylesie w Wieleniu. Natomiast na ulicy Błonie w Wieleniu zostaną wykonane nowe zjazdy na posesje. Zadanie to jest finansowane z funduszu osiedlowego jak i z budżetu gminy z bieżącego utrzymania dróg i ulic.

(Radosław Janecki, kierownik referatu techniczno-inwestycyjnego UM Wieleń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%