Zamknij
REKLAMA

Mediateka w Wieleniu w trakcie projektowania

10:24, 14.05.2020 | Radosław Janecki, kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego UM Wieleń
Skomentuj
REKLAMA

Trwają prace związane z wdrożeniem do rzeczowej realizacji modułu projektu rewitalizacyjnego związanego z budową mediateki w Wieleniu. Zadanie stanowi część projektu dofinansowanego z środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Wieleńska mediateka realizowana jest w formule "zaprojektuj i wybuduj". Dla obiektu opracowano już koncepcję projektową. Trwają prace związane z opracowaniem projektu budowlanego dla wszystkich branż, który to projekt będzie podstawą uzyskania decyzji pozwolenia na budowę. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę realizowane będą roboty budowlane.

W obiekcie planowane jest skupienie kilku funkcji. Na parterze zlokalizowane zostanie kino wraz z zapleczem oraz kawiarenką, Centrum Współpracy Wielopokoleniowej, Pracownia Nowoczesnych Technologii stanowiąca wzmocnienie potencjału wieleńskiej szkoły średniej. Znajda się tam też pomieszczenia techniczne związane z koniecznością zapewnienia prawidłowej eksploatacji i funkcjonowania obiektu. Piętro zostanie przeznaczone na nowoczesną bibliotekę oraz Centrum Pomocy Rodzinie wraz z gabinetem psychologa.

W ramach zadania obiekt zostanie wyposażony w elementy umożliwiające dzieciom i młodzieży poznawanie nowoczesnych technologii. Zainstalowane tu zostaną m.in. podłoga interaktywna, ściana interaktywna, komputery do tworzenia grafiki, drukarka 3D, klocki konstrukcyjne oraz oprogramowanie umożliwiające naukę poprzez prowadzenie doświadczeń oraz naukę programowania i robotykę. Powstanie stanowisko komputerowe dostosowane dla osób niewidomych.


Mediateka - elewacja zachodnia

Teren wokół obiektu zostanie zagospodarowany poprzez utworzenie miejsc parkingowych, wybudowanie chodników oraz zagospodarowanie zieleni. Dzięki realizacji projektu poszerzona zostanie oferta edukacyjna wieleńskiej szkoły średniej, a baza szkoły będzie jedną z najnowocześniejszych w rejonie.

Termin zakończenia prac związanych z budową mediateki to 31 grudnia 2021 roku.

 

(Radosław Janecki, kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego UM Wieleń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA