Zamknij
REKLAMA

Prace nad poprawą stanu dróg w Gminie Wieleń

09:34, 26.06.2020 | Referat Techniczno-Inwestycyjny Urzędu Miejskiego w Wieleniu
Skomentuj Odcinek ulicy Fiołkowej w trakcie realizacji zadania
REKLAMA

Po zeszłorocznej realizacji odcinków ulic w Wieleniu - ulicy Nowe Miasto oraz I etapu prac na ulicy Sosnowej, w roku bieżącym realizowane są prace przy drogach, na które pozyskano dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Na ukończeniu znajduje się zadanie związane z przebudową odcinka ulicy Storczykowej i Fiołkowej w Wieleniu. Wybudowano tam odcinek drogi z obustronnym chodnikiem, włączeniem do drogi wojewódzkiej, odwodnieniem do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej oraz zagospodarowaniem zieleni. Trwają prace przy budowie zatoki autobusowej, przy której zlokalizowana zostanie wiata przystankowa.

Do odbioru zgłoszono także roboty budowlane wykonane przy drodze gminnej Hamrzysko-Krucz. Wybudowano drogę o nawierzchni asfaltowej na odcinku o długości ponad 1,4 km. Droga ma średnią szerokość 5,5 m, odwodnienie stanowią obustronne rowy odparowujące. Prace wykonywano na odcinku będącym w zarządzie Gminy Wieleń- od skrzyżowania z drogą powiatową do granicy z Gminą Lubasz. Po przeprowadzeniu czynności odbiorowych droga zostanie przekazana do użytku.

Dokonano wyboru wykonawcy prac związanych z wykonaniem włączenia ulicy Bęglewskiej do drogi wojewódzkiej - ulicy Potrzebowickiej. W roku 2020 prace realizowane będą w obrębie pasa drogowego drogi wojewódzkiej.

Wkrótce rozpoczęta zostanie procedura przetargowa mająca na celu wyłonienie wykonawcy robót związanych z przebudową drogi gminnej Marianowo-Herburtowo. Zadanie realizowane jest etapowo. W roku 2020 wykonany zostanie kolejny - trzeci odcinek drogi o długości ok. 1,1 km.

Droga realizowana będzie w technologii powierzchniowego utrwalenia emulsją asfaltową i grysem kamiennym na podbudowie z kruszywa łamanego. Średnia szerokość drogi wyniesie 4 metry. Powyższa technologia jest określona w warunkach konkursu na dofinansowanie tzw. dróg dojazdowych do pól. Dzięki temu, że wzdłuż drogi gminnej na terenie wsi Marianowo i Herburtowo zlokalizowane są grunty rolne Gmina Wieleń mogła ubiegać się o środki zewnętrzne na poprawę nawierzchni drogi. Konkurs nie przewiduje jednak realizowania prac drogowych na pasie o szerokości większej niż 4 metry, ani też nie jest możliwe finansowanie z tych środków budowy chodników przy drodze. Dotychczas zrealizowano na terenie sołectw Marianowo i Herburtowo dwa odcinki drogi o łącznej długości 2,0 km.

Koszt realizacji zadania w zakresie pierwszych dwóch etapów to 822.289,40 zł, w tym 446.700 zł stanowi pozyskane dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, a 375.589,40 zł to środki Gminy Wieleń. Na realizację trzeciego etapu zadania Gmina Wieleń pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w wysokości 150 tys. zł. Po wyborze wykonawcy robót, rozpoczęte zostaną prace budowlane.

(Referat Techniczno-Inwestycyjny Urzędu Miejskiego w Wieleniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA