Zamknij

Nie całkiem trzeźwy poranek

mł. asp. Monika Cichowicz 12:35, 03.11.2025 Aktualizacja: 12:36, 03.11.2025
Skomentuj

Grubo ponad dwa tysiące kierujących sprawdzili dziś policjanci z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w ramach działań „Trzeźwość”.

Celem akcji było sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących oraz wyeliminowanie z ruchu osób, które wsiadły za kierownicę po alkoholu. W ciągu trzech godzin policjanci przebadali 2383 kierowców.

Podczas działań mundurowi ujawnili dwóch kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd po alkoholu.

W Czarnkowie zatrzymano 49-letniego mieszkańca Trzcianki. Mężczyzna kierował samochodem ciężarowym marki Man, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Kierowanie pojazdem ciężarowym w takim stanie to ogromne zagrożenie - masa i gabaryty ciężarówki sprawiają, że nawet drobny błąd może doprowadzić do tragedii.

W Krzyżu Wielkopolskim funkcjonariusze zatrzymali 57-letnią mieszkankę Drawska. Kobieta kierowała osobowym Nissanem, mając blisko pół promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny, punkty karne oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(mł. asp. Monika Cichowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym!

A to kicha!

pkp

13:20, 2025-09-26

Pomóżmy małej Agatce! Liczy się każde wsparcie!

W imieniu rodziców Agatki, bardzo prosimy o pomoc 🙏 Dziękujemy redakcji Fakty Piskie za tak wspanialy artykuł.

Monika

17:04, 2025-08-13

Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania

A u nas w Trzciance wręcz odwrotnie, wszyscy kochają burmistrza a Rada Miejska przyklaskuje mu i z wiernym posłuszeństwem patrzy w oczka szefa. Tylko jakieś plotki o długu ktoś rozsiewa......aaa, to Ci z Wielenia😮

Hi, HI

07:37, 2025-08-01

Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania

Jako mieszkaniec, który naprawdę interesuje się sprawami gminy i ogląda wszystkie sesje, uważam, że Rada Miejska pokazała charakter i odpowiedzialność. Wstrzymanie się od przyznania wotum zaufania to nie akt złośliwości, tylko sygnał, że radni nie są od klepania wszystkiego, co burmistrz powie, tylko od kontrolowania i dbania o interes mieszkańców. Co ważne – radni jasno uzasadnili swoją decyzję, więc nikt nie może powiedzieć, że to było bez podstaw. Nie chodzi o robienie polityki, tylko o uczciwość wobec nas – mieszkańców. W końcu to rada ma patrzeć władzy na ręce. Brawo za odwagę i jasne pokazanie, że gmina jest najważniejsza. A swoją drogą – artykuł jest mocno stronniczy i wygląda na napisany przez sam Urząd Miasta albo na jego zlecenie, więc dobrze, żeby mieszkańcy znali też drugą stronę. Zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli nagranie z obrad sesji i sami wyciągnęli wnioski.

Mieszkaniec Wielenia

11:20, 2025-07-02

0%