Zamknij
REKLAMA

Nowi funkcjonariusze wielkopolskiej policji. W tym jeden z Czarnkowa

12:53, 23.06.2022 | Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków
Skomentuj fot. KPP Czarnków
REKLAMA

Szeregi wielkopolskiej policji zasiliło 59 osób, w tym post. Jakub Wilk z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

21 czerwca br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie 59 nowo przyjętych policjantek i policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, który jako pierwszy powitał ślubujących.

Kulminacyjnym momentem uroczystej zbiórki były wypowiedziane słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)".

Rotę ślubowania złożył również funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie post. Jakub Wilk, któremu podczas uroczystości towarzyszył podinsp. Mikołaj Szydzik Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie.

Komendant Wojewódzki podkreślił, że z chwilą założenia policyjnego munduru, rozpoczyna się nowy rozdział w życiu świeżo upieczonych funkcjonariuszy. Przed nimi ważny czas szkolenia podstawowego i zdobywania policyjnej wiedzy.

Nadinsp. Mąka przypomniał, że im więcej młodzi policjanci i policjantki się nauczą, tym łatwiej będzie im pełnić służbę.

Wyraził również przekonanie, że decyzja o wstąpieniu w szeregi wielkopolskiej policji za kilkanaście lat będzie wspominana jako jedna z najlepszych.

Osobne słowa skierował do rodzin ślubujących, dziękując za wsparcie okazywane swoim córkom i synom.

(Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%