Zamknij
REKLAMA

Bohater w mundurze - asp. Bartosz Hammerling

11:10, 02.10.2019 | na podst. MSWiA, Karolina Górzna-Kustra
Skomentuj
REKLAMA

W czasie wolnym od służby ratują tonące dziecko, stają w obronie zaatakowanej przez napastnika starszej pani, ewakuują przedszkolaki z przechylonego nad skarpą autobusu i wynoszą rannych z zawalonego budynku - tacy są polscy policjanci.

Minister Mariusz Kamiński podziękował 142 funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom z komend Policji w całej Polsce. W uroczystości wzięła udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Wśród wyróżnionych był asp. Bartosz Hammerling - dzielnicowy wieleńskiego komisariatu, który wielokrotnie ratował ludzkie życie, nawet z narażeniem własnego.

- Jestem szczególnie dumny z tego, że mundur i służba policjanta nabiera nowego sensu. Budujecie ją w oparciu o nowy etos - powiedział podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki. - Na służbie lub po służbie jesteście gotowi do niesienia pomocy ludziom. Drodzy policjanci i policjantki, dziękuję, że cierpliwie służycie polskiemu społeczeństwu.

Komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk swoje podziękowania skierował na ręce ministra Mariusza Kamińskiego: - Dziękuję za to, panie ministrze, że ci wspaniali ludzie w policyjnych mundurach, w tak wspaniałej oprawie i z udziałem tak znamienitych gości, mogą dziś odebrać wyróżnienia za te niezwykłe postawy - powiedział komendant.

Szef polskiej Policji zwrócił się także do wyróżnionych policjantów: - Przede wszystkim, drogie koleżanki i drodzy koledzy, chciałem podziękować wam, podziękować za te niezwykłe przykłady wzorowej, policyjnej służby. To wy każdego dnia zakładacie policyjny mundur, aby nieść Polakom i wszystkim tym, którzy przybywają do naszej pięknej Ojczyzny, tą jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka, jaką jest potrzeba bezpieczeństwa. Bardzo nisko Wam się kłaniam. Bardzo nisko kłaniam się waszym rodzinom.

Podczas uroczystości minister spraw wewnętrznych i administracji przypomniał, że od 1 stycznia każdy funkcjonariusz Policji otrzyma podwyżkę w wysokości 500 zł brutto.

Wszystkim wyróżnionym zostały przyznane nagrody finansowe z Funduszu Nagród Ministra.

W uroczystości udział wziął asp. Bartosz Hammerling - dzielnicowy z Komisariatu Policji w Wieleniu, który wiele razy swoją postawą udowodnił, że służba w Policji to przede wszystkim działanie na rzecz drugiego człowieka i niesienie pomocy nawet z narażeniem własnego życia. Policjant trzykrotnie otrzymał "Kryształową Gwiazdę"- prestiżowe wyróżnienia za uratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Natomiast w sierpniu br. w trakcie wykonywania czynności służbowych o mało nie został przejechany przez mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

(na podst. MSWiA, Karolina Górzna-Kustra)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PolicemanPoliceman

2 0

Takich ludzi nam potrzeba! 13:28, 02.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA