Zamknij
REKLAMA

Nietrzeźwy kierowca ujęty przez mieszkańca gminy Krzyż

16:32, 18.12.2019 | KPP Czarnków
REKLAMA
Skomentuj

Dzięki obywatelskiemu ujęciu, policjanci z krzyskiego komisariatu zatrzymali pijanego kierowcę.

Do zdarzenia doszło w nocy w Łokaczu Wielkim (gm. Krzyż Wlkp.). Z relacji świadka wynikało, że kierowca smarta przejeżdżając przez most na rzece Drawa zjechał na lewą stronę i uderzył w barierę ochronną. Mężczyzna nie mogąc odjechać z miejsca zdarzenia zwrócił się o pomoc do zgłaszającego.

Świadek relacjonował, że pomógł kierowcy wyciągnąć auto, lecz wyczuł od niego alkohol. Kiedy mężczyzna próbował wsiąść do samochodu i odjechać, zgłaszający uniemożliwił mu wejście do auta, przytrzymał go i natychmiast zawiadomił policję

Oficer dyżurny czarnkowskiej komendy natychmiast na miejsce skierował policyjny patrol. Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość okazało się, że przypuszczenia zgłaszającego potwierdziły się całkowicie. 31-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promie alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i trafił do Izby Wytrzeźwień. Policjanci ustali ponadto, że mężczyzna nie miał prawa jazdy i aktualnego badania technicznego samochodu. Był także poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kwestię ujęcia obywatelskiego reguluje art. 243 kodeksu postępowania karnego. Zgodnie z treścią tego przepisu, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.

Mieszkaniec gminy Krzyż Wlkp. wykazał się obywatelską postawą, która jest wyrazem troski o bezpieczeństwo publiczne oraz życie i zdrowie innych ludzi.

(KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktyct.pl | Prawa zastrzeżone