Zamknij
REKLAMA

Rodzaje silników samochodowych

00.00, 21.12.2022 artykuł sponsorowany
pixabay

Silnik samochodu to elektrownia, która wytwarza energię potrzebną do poruszania się samochodu. Istnieje wiele komponentów, które tworzą silnik, ale wszystkie współpracują ze sobą, tworząc system.

Samochodowe silniki

Silniki przetwarzają energię zawartą w paliwie w pracę mechaniczną. Muszą pracować w ramach określonych parametrów, aby zapewnić bezpieczeństwo i płynną pracę silnika. Silnik to urządzenie składające się z cylindra z tłokami na każdym końcu połączonym z wałem korbowym. Cylindry są zwykle ustawione w jednej linii, a osiągnięcie górnego martwego punktu (TDC) i dolnego martwego punktu (BDC) zajmuje trochę czasu podczas ruchu w górę iw dół, gdy obracają się wokół odpowiednich wałów korbowych. Teraz, gdy wiesz więcej o tym, jak działa silnik samochodowy, mamy nadzieję, że jesteś lepiej przygotowany do odpowiedzi na następne pytanie: „Jak silnik napędza samochody?”. Możesz przeczytać więcej o tym temacie na https://liderbranzowy.pl/category/motoryzacja/.

Napęd samochodu

Silnik napędza samochody, zamieniając benzynę w moc, co sprawia, że elektryczność zamienia się w ruch. Silnik samochodu jest napędzany eksplozją sprężonego powietrza i paliwa, które są zapalane przez świecę zapłonową. Ta eksplozja wyrzuca gorący płomień, który odparowuje paliwo, rozszerza powietrze i tworzy wysokie ciśnienie w komorze spalania. Cztery główne typy mocy silnika to spalanie, elektryczne, wodorowe ogniwa paliwowe i turbina. Znaczenie silnika w samochodzie jest nie do przecenienia. Jest głównym źródłem napędu, a także poprawia osiągi i oszczędność paliwa. Silnik w samochodzie jest zasilany różnymi paliwami w zależności od rodzaju zastosowanego silnika. Silniki spalinowe wykorzystują benzynę lub olej napędowy do generowania mocy poprzez płomień, który wykorzystuje ciepło ze świecy zapłonowej do zapłonu reakcji chemicznej, która wytwarza energię mechaniczną i ciepło. Silniki elektryczne wykorzystują prąd elektryczny generowany przez alternator do wytwarzania energii mechanicznej i momentu obrotowego poprzez obrót.

Rodzaje silników samochodowych

Istnieją różne rodzaje silników samochodowych. Jednak większość samochodów ma silnik czterosuwowy i silnik dwusuwowy. Silnik czterosuwowy jest bardziej skomplikowanym silnikiem niż dwusuwowy i od dłuższego czasu jest stosowany w przemyśle motoryzacyjnym. Istnieją cztery główne typy silników samochodowych. Najpopularniejszym z nich jest silnik tłokowy. Istnieje od dziesięcioleci i nadal jest najpopularniejszym typem silnika w użyciu. Pozostałe trzy typy silników to:

1) Silnik Diesla

2) Silnik benzynowy

3) Silnik hybrydowy

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%