Zamknij
REKLAMA

Koniec z maseczkami?! Minister Niedzielski zapowiada zmiany

08:15, 09.02.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Fot. screen z Youtube
REKLAMA

Nie obowiązek, a rekomendacja - tak mówi minister zdrowia Adam Niedzielski planowanych zmianach dotyczących o obowiązku zakrywania nosa w przestrzeni zamkniętej. Kiedy zmiany wejdą w życie?

Minister Adam Niedzielski wskazał, że w obecnej sytuacji epidemicznej widać "oznaki poprawy", a to będzie oznaczało stopniowe znoszenie obostrzeń. 

- Piąta fala nie wiąże się już z tak dużą liczbą hospitalizacji. Mamy rozejście się ścieżki wzrostu zakażeń od ścieżki wzrostu hospitalizacji. To jest efekt mniejszej zjadliwości Omikrona, ale i jednak efekt wyszczepienia - wyjaśnił w rozmowie z Faktem minister.

Znoszenie obostrzeń ma następować "najprawdopodobniej w ciągu najbliższych tygodni". 

- W pierwszej kolejności będziemy podejmowali decyzję o zmniejszaniu infrastruktury szpitalnej, która służy do walki z COVID-19 - powiedział szef resortu zdrowia.

Maseczki nie będą obowiązkowe

W kolejnych krokach znikać mają inne restrykcje. Być może w marcu pożegnamy się z maseczkami. 

- Jeśli chodzi o maseczki, będę zalecał przede wszystkim, by osoby, które czują, że dotknęła je jakaś infekcja, nosiły maseczki. Maseczki zostaną z nami, nie na zasadzie obowiązku, ale na zasadzie rekomendacji. Myślę, że będzie to istotna prewencja zwłaszcza w takich miejscach jak transport publiczny - cytuje ministra zdrowia Wirtualna Polska.

Ponadto rząd nie wyklucza skrócenia nauki zdalnej. Jak podaje szef resortu zdrowia, w przypadku utrzymania obecnej sytuacji epidemicznej takie decyzje mogą być podjęte w przyszłym tygodniu. 

- Przywracanie nauki stacjonarnej jest absolutnie priorytetem - tłumaczył Niedzielski.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%