Od 1 marca zniesione zostaną restrykcje, które mają charakter gospodarczy. - Zostaną z nami te mające charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem kryterium ograniczania transmisji wirusa - wskazał minister zdrowia Adam Niedzielski.
Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski na specjalnej konferencji poinformowali o luzowaniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.
- W urzędach obowiązywała praca zdalna, w firmach, przedsiębiorstwach zalecana była praca zdalna, dzisiaj znosimy to zalecenie, dzisiaj urzędy wracają do normalnego funkcjonowania. Mamy nadzieję, że sytuacja będzie się normalizować - mówił szef rządu.
Zostaną natomiast te restrykcje o charakterze czysto epidemicznym. Chodzi o izolację i kwarantannę dla współdomowników, a także kwarantannę przyjazdową (dla osób bez ważnego unijnego certyfikatu covid).
- Kwarantanna i izolacja pozostają w skróconym czasie - zaznaczył premier Morawiecki.
Noszenie maseczek w przestrzeni zamkniętej po 1 marca nadal obowiązuje
- Noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach - tam gdzie rzeczywiście ten dystans między ludźmi jest bliski zostaje - wskazywał premier Morawiecki.
Minister Niedzielski wskazywał, że może to się zmienić "w perspektywie kolejnych tygodni czy miesięcy"
- Konsultujemy te decyzje ze specjalistami, w tym przypadku chodzi o Radę ds. COVID-19, która działa w nowej formule. We wtorek odbyło się spotkanie i dyskutowaliśmy m.in. na ten temat - cytuje szefa resortu Wirtualna Polska.
OSTATNIE KOMENTARZE
Stary wiatrak za wsią i… UFO?
Ale co w związku z tym bo z artykułu gów.. wynika. Ani ładu, ani składu.
Z Archiwum X
06:15, 2025-11-13
Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym!
A to kicha!
pkp
13:20, 2025-09-26
Pomóżmy małej Agatce! Liczy się każde wsparcie!
W imieniu rodziców Agatki, bardzo prosimy o pomoc 🙏 Dziękujemy redakcji Fakty Piskie za tak wspanialy artykuł.
Monika
17:04, 2025-08-13
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
A u nas w Trzciance wręcz odwrotnie, wszyscy kochają burmistrza a Rada Miejska przyklaskuje mu i z wiernym posłuszeństwem patrzy w oczka szefa. Tylko jakieś plotki o długu ktoś rozsiewa......aaa, to Ci z Wielenia😮
Hi, HI
07:37, 2025-08-01