Policjanci z czarnkowskiej komendy kolejny już raz włączyli się w działania organizowane przez Edukację Lubasz. Podczas happeningu profilaktycznego "Dzień dla życia" przygotowali własne stoisko, przy którym udzielali porad na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym. Dla dzieci największą atrakcją był sierżant Pyrek - maskotka wielkopolskiej Policji.
Podczas happeningu policjanci promowali policyjną służbę, poruszali kwestie dotyczące rekrutacji oraz wyjaśniali przebieg szkolenia podstawowego. Przekazali uczniom oraz nauczycielom informacje na temat szkodliwości zażywania używek, w szczególności dopalaczy i narkotyków, używając do tego celu walizki „Drug Box” oraz ulotek profilaktycznych.
Z kolei z przedszkolakami rozmawiali na tematy dotyczące bezpiecznych zachowań m.in. na drodze i w kontakcie z osobami nieznajomymi. Mundurowi przypominali maluchom o numerach alarmowych.
Happening uświetniła obecność maskotki wielkopolskiej Policji - sierżant Pyrek - wzbudzając wśród dzieci dużo radości i uśmiechu.
Karolina Górzna-Kustra
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktyct.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@faktyct.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz