Zamknij
REKLAMA

Szczepienia jedyną drogą do normalności

08:12, 29.04.2021 | Marta Kubiak, poseł na Sejm RP
Skomentuj
REKLAMA

Od ponad roku zmagamy się z pandemią Covid-19. Przez ten czas 2,8 mln Polaków zakaziło się koronawirusem, a prawie 67 tysięcy zmarło. To dramatyczne statystyki, za którymi kryją się ludzkie tragedie.

Jedyną szansą na powrót do normalności są szczepienia. Dotychczas wykonano ich ponad 11 milionów. To dobry wynik, ale abyśmy znów żyli normalnie konieczne jest zaszczepienie jak największej populacji. Właśnie dlatego rząd przyspiesza program szczepień.

W każdym powiecie będą uruchomione duże Punkty Szczepień Powszechnych. Jednostki samorządu terytorialnego w Wielkopolsce zgłosiły swoje propozycje lokalizacji takich punktów. Propozycje te zostały zweryfikowane pod kątem merytorycznym przez Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział w Poznaniu i Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz pod względem bezpieczeństwa przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że zdecydowana większość powiatów w Wielkopolsce będzie miała po dwa takie punkty.

Powiat pilski utworzy dwa punkty szczepień masowych. Jeden zlokalizowany został w samym centrum Piły, na Stadionie Powiatowym przy Okrzei z możliwością działania części mobilnej na terenie pozostałych gmin powiatu. Drugi punkt będzie działał w budynku powiatowym przy ulicy Rydygiera 23, w bliskim sąsiedztwie Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Pozytywną weryfikację władz województwa w powiecie wągrowieckim przeszły punkt w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu oraz punkt w przychodni w Niemczynie.

W powiecie obornickim będą trzy punkty szczepień masowych: w Szpitalu Powiatowym w Obornikach, na terenie Rogozińskiego Centrum Kultury oraz w hali sportowej przy Zespole Szkół im. UNICEF w Obornikach.

Dla powiatu chodzieskiego utworzone zostaną dwa punkty szczepień masowych: przy szpitalu oraz w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży.

Powiat złotowski otworzy trzy punkty szczepień: w Szpitalu Powiatowym im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie, w sali gimnastycznej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie (ul. Norwida) oraz w pomieszczeniach Gminnego Ośrodka Kultury w Lipce.

W powiecie nowotomyskim punkt szczepień zaplanowany jest w Powiatowym Centrum Sportu, jednak jeszcze nie ma ostatecznej decyzji wojewody.

Powiat międzychodzki będzie mieć dwa punkty szczepień masowych - to Hala Widowiskowo-Sportowa przy ul. Dworcowej w Międzychodzie oraz Hala Widowiskowo-Sportowa w Sierakowie.

W powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, po weryfikacji NFZ w Poznaniu, zatwierdzono trzy punkty szczepień masowych: w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzciance oraz w budynku przy placu targowym w Krzyżu Wielkopolskim.

Powiat grodziski będzie miał tylko jeden punk szczepień masowych. Powstanie w wydzielonej części budynku Zespołu Szkół Technicznych.

Zatwierdzone lokalizacje masowych punktów szczepień w powiecie szamotulskim to Hala Sportowo-Widowiskowa "Nałęcz" oraz Hala Sportowo-Widowiskowa w Pniewach.

W powiecie nowotomyskim masowy punkt szczepień powstanie w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu na osiedlu Północ.

Liczę na to, że już wkrótce uporamy się z pandemią Covid-19. Społeczeństwo w końcu odetchnie z ulgą, a polscy przedsiębiorcy odbudują swoje działalności na tyle szybko, aby uzyskiwać wyniki finansowe osiągane przed wybuchem pandemii.

Życzę wszystkim zdrowia i możliwie szybkiego terminu szczepienia.

(Marta Kubiak, poseł na Sejm RP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%