Zamknij

Natłok PO-wskiej hipokryzji

08:54, 06.06.2021 | Mariusz Szalbierz
Skomentuj fot. facebook
REKLAMA

Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego oraz - co w tym przypadku istotniejsze - polityk Platformy Obywatelskiej rozpoczął tournée związane ze zbieraniem podpisów za likwidacją abonamentu oraz TVP Info.

Jacek Bogusławski powinien pamiętać - a jeśli nie pamięta, to trzeba mu to przypomnieć - że jednym z haseł, pod którymi w 2007 roku Platforma Obywatelska szła do zwycięskich wyborów parlamentarnych, była likwidacja abonamentu RTV. "Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi; dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia" - mówił wówczas Donald Tusk, świeżo na stanowisku premiera.

Partia Jacka Bogusławskiego rządziła osiem lat, przez jedną kadencję miała swojego prezydenta, i w sprawie likwidacji abonamentu nie zrobiła kompletnie nic! Zero! Miała też wiele czasu, by zlikwidować TVP Info, które wystartowało ledwie dwa tygodnie przed wygranymi przez PO wyborami. Ale w rękach Platformy TVP Info było cacy, a w rękach PiS jest be.

Ja obietnicy Donalda Tuska zaufałem kilkanaście lat przed tournée Bogusławskiego i przestałem abonament płacić. Ale Platforma - nie robiąc w tej sprawie nic - zarazem mnie zrobiła w bambuko, bo co 5 lat przychodzi nakaz zapłacenia zaległości, co oczywiście reguluję, bo takie jest - czy mi się to podoba, czy nie - prawo.

Ale nie płacę dalej, bo Tusk z obietnicy zrobił obiecankę. Nie płacę w akcie sprzeciwu wobec pustych deklaracji polityków, co w ostatnich latach przychodzi mi o tyle łatwiej, że tak upolitycznionej telewizji, jak za Kurskiego - na dodatek jeszcze karmionej także z moich podatków - nie było nigdy wcześniej.

Ale jak widzę taką akcję, jak ta Jacka Bogusławskiego, to od natłoku PO-wskiej hipokryzji ręce mi opadają!

(Mariusz Szalbierz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%