Zamknij

Posiłek w szkole i w domu

08:54, 18.07.2021 | Marta Kubiak, poseł na Sejm RP
Skomentuj
REKLAMA

Rządowy Program "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2019-2023 docelowo zastąpi dotychczas realizowany program "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" na lata 2014-2020. Składa się on z trzech modułów: modułu dla dzieci i młodzieży, modułu dla osób dorosłych oraz modułu organizacji stołówek i miejsc spożywania posiłków w szkołach.

Głównym celem programu jest wsparcie finansowe organizacji szkolnych stołówek oraz miejsc spożywania posiłków. Przewiduje on również udzielenie pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego (zasiłku celowego) na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.

W ramach modułu 3 środki z programu "Posiłek w szkole i w domu" można przeznaczyć na doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek (własna kuchnia i jadalnia), doposażenie stołówek, które obecnie nie funkcjonują, bądź na stworzenie nowych stołówek (maksymalna kwota wsparcia to 80 tys. zł), a także na adaptację i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, tzw. jadalni (wsparcie do 25 tys. zł). Pomoc dla danej szkoły będzie udzielana w ramach tylko jednego działania.

Bardzo się cieszę, że w tegorocznej edycji programu wsparcie trafi do tak wielu szkół w naszym regionie, są to m.in. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kruszewie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujściu, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Boruszynie, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Zbąszyniu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Jastrowiu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Polskich Olimpijczyków w Jastrowiu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu, Szkoła Podstawowa im. Jana Ostroroga w Ostrorogu, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lipce, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łomnicy, Szkoła Podstawowa w Krajence w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Krajence, Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Brzeźnicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Margoninie, Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego im. Michała Drzymały w Wolsztynie, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Lubaszu.

Wszystkim, którzy skorzystają z programu, serdecznie gratuluję!

(Marta Kubiak, poseł na Sejm RP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%