Zamknij
REKLAMA

W Trzciance popisali się wiedzą pożarniczą

09:46, 25.02.2020 | MiG Trzcianka
REKLAMA
Skomentuj
fot. MiG Trzcianka

W auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzciance odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej. Do rywalizacji przystąpiło blisko pięćdziesięcioro uczestników. Na najlepszych czekały nagrody.

W tym roku uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe. Turniej składał się z dwóch części. Na początek uczniowie zmierzyli się z pisemnym testem, w którym mogli uzyskać trzydzieści punktów. Maksymalny czas na tę część to 45 minut, jednak pierwsi uczniowie już po około 10 minutach opuszczali salę.

Następnie wyłoniono sześć osób z najlepszymi wynikami (po trzy z każdej kategorii), które przystąpiły do serii finałowej, a w niej każdy uczeń usłyszał pięć pytań, na które musiał odpowiedzieć ustnie. Wśród zagadek były m.in. rozpoznawanie sprzętu strażackiego oraz opowiadanie do czego on służy.

Poziom był bardzo wysoki, a jak informowali organizatorzy, z roku na rok jest i będzie coraz wyższy. To jednak nie zniechęciło młodych uczestników turnieju, którzy imponowali wiedzą w zakresie pożarnictwa. A to nie tylko zadania stricte związane z gaszeniem pożarów, ale także zasady BHP, udzielanie pomocy ofiarom wypadków drogowych, czy praca przy niebezpiecznych substancjach chemicznych.

Po zakończeniu zmagań turniejowych wszyscy uczestnicy z rąk druhów Edwarda Wieczorka i Jerzego Pempery otrzymali pamiątkowe dyplomy. Następnie burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski wraz z dyrektorem SP nr 1 w Trzciance Waldemarem Łastowskim wręczyli laureatom konkursu nagrody.

Wyniki Turnieju Wiedzy Pożarniczej:

Kategoria szkoły podstawowe:

1. Mieszko Mazur
2. Jakub Polcyn
3. Adrian Liberski

Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

1. Hubert Sowa
2. Wiktoria Wanaskiewicz
3. Stanisław Kotiuszko

(MiG Trzcianka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktyct.pl | Prawa zastrzeżone