18 lipca ruszyły pierwsze wypłaty świadczenia 300 plus z programu "Dobry Start". W pierwszej transzy na konta uprawnionych osób trafiło około 33,7 mln zł. Kolejne wypłaty będą sukcesywnie kierowane w najbliższych dniach.
ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach programu "Dobry start". Wnioski o wsparcie można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie: przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną bądź portal Emp@tia. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września.
Od początku lipca do ZUS-u elektronicznie wpłynęło ponad 1,4 mln wniosków o świadczenie 300 plus na ponad 2 mln dzieci. W Wielkopolsce takich wniosków złożono niemal 134 tys. na blisko 189,2 tys. dzieci.
Informację o przyznaniu świadczenia 300 plus rodzic zobaczy na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Wcześniej otrzyma na adres mailowy specjalne powiadomienie. Co ważne, pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia. Natomiast jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do rodzica zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosku, które zostanie umieszczone na jego profilu na PUE ZUS, o czym zostanie poinformowany SMS-em.
W ramach programu "Dobry start" rodzice - bez względu na dochód - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup na przykład zeszytów, długopisów, flamastrów, czy innego wyposażenia potrzebnego dla ucznia. Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami - do 24 lat. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów.
Rodzice, którzy potrzebują pomocy w założeniu profilu na PUE ZUS i poprawnym wypełnieniu wniosku, mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS. Wsparcie można otrzymać w każdej placówce Zakładu, można również umówić się na e-wizytę w ZUS.
ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który został złożony do 31 sierpnia, ma czas do 30 września 2022 r.
Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Jako mieszkaniec, który naprawdę interesuje się sprawami gminy i ogląda wszystkie sesje, uważam, że Rada Miejska pokazała charakter i odpowiedzialność. Wstrzymanie się od przyznania wotum zaufania to nie akt złośliwości, tylko sygnał, że radni nie są od klepania wszystkiego, co burmistrz powie, tylko od kontrolowania i dbania o interes mieszkańców. Co ważne – radni jasno uzasadnili swoją decyzję, więc nikt nie może powiedzieć, że to było bez podstaw. Nie chodzi o robienie polityki, tylko o uczciwość wobec nas – mieszkańców. W końcu to rada ma patrzeć władzy na ręce. Brawo za odwagę i jasne pokazanie, że gmina jest najważniejsza. A swoją drogą – artykuł jest mocno stronniczy i wygląda na napisany przez sam Urząd Miasta albo na jego zlecenie, więc dobrze, żeby mieszkańcy znali też drugą stronę. Zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli nagranie z obrad sesji i sami wyciągnęli wnioski.
Mieszkaniec Wielenia
11:20, 2025-07-02
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Art jednostronny pusany na zamówienie burmistrz. Autor zapomniał napisać że 2024 to kolejne kredy, bezprawne premie 3600zł co miesiąć, złozenie wniosku do Wód Polskich o drastyczne podwyżki wody, chęć nałożenia maksymalnych podwyżek podatku - najlepiej wszystko na maxa, podwyżka wynagrodzenie burmistrz na maxa, niechęć do naprawy drabiny w OSP
Obywatel
15:12, 2025-07-01
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
To jakaś schizofrenia radnych😮
?
12:05, 2025-07-01
Skarbówka zlicytuje Twój majątek
tu komornik!
puk! puk!
10:10, 2025-05-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz