W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie odbyła się XI edycja konkursu pn. "Znajomość zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie".
Jako zwycięzca ubiegłorocznej rywalizacji, szkoła rolnicza w Brzostowie była organizatorem tegorocznego finału. Oprócz niej w konkursie wzięło udział pięć innych szkół ponadpodstawowych: Zespół Szkół Leśnych w Goraju, Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance, Zespół Szkół im. Karola Libelta w Gołańczy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie.
Organizatorami konkursu - a zarazem członkami jury i fundatorami nagród - byli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W pierwszym etapie rywalizacji, który polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, osiemnaścioro startujących uczniów pracowało na sukces drużynowy. Ten etap wyłonił jednocześnie finałową szóstkę, która następnie przystąpiła do części ustnej. Każdy z finalistów odpowiadał na 6 pytań o różnym stopniu trudności.
Najlepsi okazali się uczniowie Technikum Leśnego w Goraju, który wygrali zarówno w kategorii drużynowej, jak i indywidualnej.
Drugie miejsce drużynowo zajął ZSCKR w Brzostowie, a trzecie WSCEiT w Starej Łubiance.
W rywalizacji indywidualnej przedstawiciele szkoły w Brzostowie - Mateusz Bartenowski i Gracjan Zieleń - zajęli odpowiednio drugie i czwarte miejsce.
- Jak podkreślili członkowie jury, poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki. Organizowanie tego typu konkursów, oprócz czysto sportowej rywalizacji między uczniami, jest także działaniem prewencyjnym KRUS i PIP, które ogranicza liczbę wypadków w rolnictwie oraz przypadków schorzeń wśród mieszkańców wsi. Wiedza zdobyta przez uczniów z pewnością zaowocuje w przyszłości stosowaniem dobrych praktyk w pracy rolniczej.
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Jako mieszkaniec, który naprawdę interesuje się sprawami gminy i ogląda wszystkie sesje, uważam, że Rada Miejska pokazała charakter i odpowiedzialność. Wstrzymanie się od przyznania wotum zaufania to nie akt złośliwości, tylko sygnał, że radni nie są od klepania wszystkiego, co burmistrz powie, tylko od kontrolowania i dbania o interes mieszkańców. Co ważne – radni jasno uzasadnili swoją decyzję, więc nikt nie może powiedzieć, że to było bez podstaw. Nie chodzi o robienie polityki, tylko o uczciwość wobec nas – mieszkańców. W końcu to rada ma patrzeć władzy na ręce. Brawo za odwagę i jasne pokazanie, że gmina jest najważniejsza. A swoją drogą – artykuł jest mocno stronniczy i wygląda na napisany przez sam Urząd Miasta albo na jego zlecenie, więc dobrze, żeby mieszkańcy znali też drugą stronę. Zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli nagranie z obrad sesji i sami wyciągnęli wnioski.
Mieszkaniec Wielenia
11:20, 2025-07-02
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Art jednostronny pusany na zamówienie burmistrz. Autor zapomniał napisać że 2024 to kolejne kredy, bezprawne premie 3600zł co miesiąć, złozenie wniosku do Wód Polskich o drastyczne podwyżki wody, chęć nałożenia maksymalnych podwyżek podatku - najlepiej wszystko na maxa, podwyżka wynagrodzenie burmistrz na maxa, niechęć do naprawy drabiny w OSP
Obywatel
15:12, 2025-07-01
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
To jakaś schizofrenia radnych😮
?
12:05, 2025-07-01
Skarbówka zlicytuje Twój majątek
tu komornik!
puk! puk!
10:10, 2025-05-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz